Ogłoblin i Korulczyk mistrzami Polski w aquabike! [wyniki Castle Triathlon Malbork]

Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork o tytuł mistrza Polski rywalizowali zawodnicy aquabike. Kto okazał się najlepszy?

W niedzielę 8 września podczas zawodów Castle Triathlon Malbork oprócz mistrzostw Polski w triathlonie na długim dystansie, zawodnicy rywalizowali również o tytuł mistrza w aquabike i ścigali się na dystansie 1/2 Ironmana.

Mistrzostwa Polski aquabike

Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork wyłoniono mistrzów Polski aquabike na dystansie długim. Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety z czasem 05:37:16 przekroczył Adam Ogłoblin. Tytuł wicemistrza Polski trafił do Łukasza Jeglińskiego (05:40:52). Wynik z ubiegłego roku powtórzył natomiast Rafał Korulczyk, który z czasem 05:43:53 ponownie stanął na najniższym stopniu podium.

Tytuł mistrzyni Polski zdobyty w sezonie 2023 obroniła natomiast Ola Korulczyk, wygrywając tegoroczną edycję zawodów z czasem 06:19:09.

Podium rywalizacji kobiet uzupełniły Ewa Urbańska (06:20:56) oraz Marta Kalinowska-Biegała (06:25:53).

Do teraz nie wierzę!!! Podsumowując – nie poddawajcie się nawet jak najgorsze koszmary dzieją się w głowie. Ile łez wylałam na trasie to moje – napisała zaraz po starcie Ola  Korulczyk.

Castle Triathlon Malbork – wyniki pozostałych dystansów

W niedzielę 8 września w Malborku triathloniści ścigali się również na dystansie 1/2 Ironmana. W kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Bartosz Banach (04:02:23), który wbiegł na metę minutę przed drugim zawodnikiem Pawłem Młodzikowskim (04:03:25). Na trzecim miejscu ulokował się Przemysław Gaj (04:07:46).

Wśród kobiet najlepszy występ zaliczyła Agnieszka Kropiewnicka (04:48:02), dominując rywalizację w Malborku. Zawodniczka zajęła 1. miejsce z przewagą ponad 28 minut nad drugą Małgorzatą Rymarkiewicz (05:16:44). Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Michalak (05:27:50).

Dzień przed zawodami mistrzostw Polski, w sobotę 7 września w Malborku do rywalizacji przystąpili zawodnicy dystansów 1/8 i 1/4.

Na najkrótszym dystansie w kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Tomasz Marcinek a wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Zamarripa