Gustav Iden w Polsce. Z kim będzie się ścigał podczas IRONMAN 70.3 Warsaw?

Gustav Iden wystąpi w nadchodzących zawodach IRONMAN 70.3 Warszawa. Mistrz świata zmierzy się jednymi z najlepszych polskich triathlonistów. Na liście startowej są między innymi Kacper Stępniak, Jan Popławski i Miłosz Sowiński.

W zeszłym roku Kacper Stępniak zwyciężył w IRONMAN 70.3 Warsaw w dobrym czasie 3:37:41. Czy powtórzy ten wynik już w niedzielę, 9 czerwca? Pośród jego rywali między innymi Gustav Iden!

Powrót Idena, debiut Popławskiego

Ściganie w Warszawie zapowiada się bardzo interesująco. Listę startową otwiera mistrz świata Gustav Iden, dla którego będzie to drugi wyścig po powrocie do startów. Zawodnik startował niedawno w IRONMAN Majorka na połówce, ale tam zaliczył DNF po awarii roweru. Norweg będzie zapewne mocno zdeterminowany, aby powalczyć o zwycięstwo, bo ostatnie zwycięstwo na połówce odniósł dokładnie 2 lata temu w Samorin podczas The Championship.

O drugie zwycięstwo z rzędu spróbuje powalczyć Kacper Stępniak. Zawodnik, który zajmuje aktualnie 20. miejsce w klasyfikacji PTO, zajął niedawno 4. miejsce w Samorin. Stępniak w zeszły roku wygrał dwa wyścigi na połówce w Polsce, bo triumfował też w Challenge Gdańsk.

Wyścig w Warszawie będzie również debiutem PRO dla Jana Popławskiego. W rozmowie z Akademią Triathlonu zawodnik powiedział, że planuje również start w Gdyni i na mistrzostwach Polski w Malborku.
Już od kilka lat chodziło mi to po głowie, głównie dlatego, że nie raz rywalizowałem z zawodnikami Pro, zdarzało się, że ich pokonywałem, często, nawet jeśli przegrywałem, to nie odstawałem zbytnio poziomem. Z drugiej strony czasem na zawodach amatorskich mam takie poczucie, że w porównaniu z innymi zawodnikami mam trochę bardziej poważne podejście do sportu, spędzam na trenowaniu dużo więcej czasu niż konkurencja w AG – mówił zawodnik.

Na liście startowej są również Michał Grabowski (w zeszłym tygodniu 15. miejsce na połówce w Szwajcarii), Miłosz Sowiński, Maciej Bruździak, Łukasz Lis oraz Tomasz Brembor. W Warszawie nie wystartuje prawdopodobnie Youri Keulen, który ma za sobą trudny wyścig w Szwajcarii i postanowił odpocząć przed drugą częścią sezonu.

Marta Łagownik i Solveig Lovseth na liście startowej kobiet

Marta Łagownik znakomicie rozpoczęła ten sezon. Zawodniczka z Gdańska zwyciężyła w Challenge Gran Canaria, później w Czempiniu, a niedawno w mistrzostwach Polski na połówce. Teraz spróbuje przedłużyć fantastyczną serię.

Przeciwniczką Polski będzie między innymi Sara Svensk. Zawodniczka ze Szwecji zajmuje 56. miejsce w klasyfikacji PTO, a podczas niedawnego IM 70.3 Majorka zajęła 3. miejsce. W Warszawie zobaczymy także Solveig Lovseth z Norwegii. Zdobyła dwa złote medale Igrzysk Europejskich w Krakowie. Jej ostatni start na połówce to zwycięstwo podczas 70.3 w Iron Wells. Tutaj znajdziesz pełną listę startową.