Szymonik i Kowalska zwyciężają w Warszawie [WYNIKI IM 5150]

Zakończył się wyścig Ironman 5150 Warszawa. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Filip Szymonik oraz Olga Kowalska. Zapraszamy na pierwszy w dzisiejszym dniu raport ze stolicy.

Warszawa przywitała zawodników i kibiców piękną pogodą. Temperatura powietrza wynosi ok. 23 stopnie. Świeci słońce. Panują bardzo dobre warunki do ścigania. Najważniejszymi wydarzeniami dnia są dwa wyścigi: 5150, o którym piszemy w tym raporcie, oraz 70.3, który zakończy się nieco później.

Klasyfikacja generalna mężczyzn

Pierwszy na mecie zawodów 5150 zameldował się Filip Szymonik z czasem 02:02:22. Drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej, a zwycięzcą w kategorii M30, był Paweł Mitruś. Na mecie Polak uzyskał czas 02:05:00. Trzecie miejsce na podium, a drugie w M25, zajął Krzysztof Kuczyński. Jego czas to 02:06:17.

Klasyfikacja generalna kobiet

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była Olga Kowalska. Zwyciężczyni wyścigu dotarła na linię mety z czasem 02:14:00. Ewelina Wołos zajęła drugie miejsce z wynikiem 02:16:25. Blisko 10 minut po Oldze Kowalskiej wyścig ukończyła Niemka Hella Haak (02:23:58).

Trasa wyścigu Ironman 5150 Warszawa

Na wyścig 5150 składa się: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu.