Tyczyński zmienił plany startowe i wygrał na Podkarpaciu [WYNIKI Triathlon Sokoła]

Jacek Tyczyński oraz Anna Twardowska zwyciężyli w V edycji Triathlonu Sokoła. Zawody rozegrano pod Sokołowem Małopolskim, w okolicy zalewu w Turzy.

Pierwotny plan Jacka Tyczyńskiego na ten weekend zakładał walkę w Poznaniu o tytuł mistrza Polski na średnim dystansie. Po zamieszaniu, jakie towarzyszyło organizacji tych zawodów, zawiedziony decyzjami organizatorów Tyczyński zdecydował się zmienić swoje plany startowe i zamiast do stolicy Wielkopolski udał się do Sokołowa Małopolskiego, aby wziąć udział w V edycji Triathlonu Sokoła.

Wyniki Triathlonu Sokoła

W rywalizacji udział wzięło 130 zawodników. Chętnych do startu znalazłoby się pewnie więcej, bo zawody cieszą się ogromną popularnością wśród społeczności, jednak organizator wyścigu narzuca limity rejestracji. Po otwarciu zapisów na V edycję pula dostępnych miejsc rozeszła się w niecałą dobę.

Wyniki mężczyzn

Przyjeżdżając na Podkarpacie, Jacek Tyczyński z miejsca stał się głównym faworytem do zwycięstwa. Tak też się stało – linię mety przekroczył jako pierwszy po 56 minutach i 49 sekundach od startu. Ponad 3 minuty stracił do niego drugi na mecie Maciej Brzyski. Jego czas to 01:00:01. Na podium znalazł się jeszcze Marcin Turek, który uzyskał wynik 01:02:36.

Wyniki kobiet

W rywalizacji kobiet z czasem 01:09:51 zwyciężyła Anna Twardowska. Druga na metę wbiegła Monika Szorek Heitzman. Jej rezultat wynosi 01:10:40. 10 minut później trasę sprintu ukończyła Ewelina Rybczyńska, której zmierzono czas 01:20:48.