Rywalizacja w Mietkowie na triathlonowej mapie Polski jest od kilkunastu lat. W tym roku po raz pierwszy zawodnicy i zawodniczki wystartują tam w ramach GREATMAN Triathlon. Czego mogą się spodziewać?
ZOBACZ TEŻ: Jak praca do późna wpływa na sen i regenerację?
Pierwsze zawody w Mietkowie odbyły się w 2013 roku. W przeszłości startowali tam między innymi Robert Wilkowiecki i Miłosz Sowiński, a ambasadorką była Joanna Sołtysiak. Nowi organizatorzy zapowiadają powrót popularnych dystansów, ale również ambitny rozwój imprezy. Mamy najważniejsze informacje o tegorocznej edycji.
Dwa dystanse, ale również rywalizacja dla młodych zawodników
Triathlon Mietków otworzy sezon GREATMAN już 24 maja. Zapisy możliwe są w tym miejscu. W tym roku powrócą dwa popularne dystanse – 1/8 i 1/4, na które zapisane jest już ponad 300 osób! Nowością będzie rywalizacja TRI FUTURE oraz zawody dla dzieci Greatkids.
Dystanse Triathlon Mietków:
- 1/8
- 1/4
- Greatkids (duathlon)
- TRI FUTURE
- Sztafety
W wyścigach TRI FUTURE rywalizacja odbywa się na dystansie 100 metrów pływania, 4 km roweru oraz 1 km biegu (dzieci i żacy) oraz 200 metrów pływania, 6 km roweru i 1,5 km biegu (młodzicy i juniorzy). Oprócz kategorii wiekowych jest też Duet dla młodych zawodników, którzy wystartują np. z rodzicem, trenerem lub opiekunem. Organizatorzy zaznaczają, że TRI FUTURE to także możliwość startu zawodników powyżej 16 roku życia, którzy wracają po przerwie.
Zawody duathlonowe Greatkids podzielone są na kilka kategorii, a najstarsi uczestnicy wystartują na dystansie 300 metrów biegu, 2 km roweru i 200 metrów biegu.
Mietków to także nieodłączne Triathlonowe Sztafeta Firmowe. Zawodnicy mogą cały czas zapisać się na wyścigi – aktualnie na liście 1/4 Ironman jest ponad 20 sztafet, co zapowiada mocną rywalizację!
Kto zostanie tegorocznym zwycięzcą Triathlon Mietków?
Zawody w Mietkowie znane między innym z doskonałych nazwisk uczestników, którzy niekiedy startują tam od wielu lat. Z drugiej strony dystans 1/8 znany jest jako dobry punkt rozpoczęcia przygody z triathlonem – wielu zawodników od niego zaczyna.
W zeszłym roku Michał Matusewicz triumfował na 1/8. Pokonał go w 1:09 i wyprzedził Krzysztofa Dubińskiego i Bartosza Sabaka. Pośród kobiet najlepsza była Karolina Jahnz (1:12:11), która wyprzedziła Wiktorię Kiprijanovski oraz Dominikę Sasin.
Pośród zawodników ćwiartki triumfował Maciej Chmura (2:06:21). Wyprzedził Macieja Lewandowskiego oraz Adriana Klincewicza. Najszybszą kobietą była Klaudia Petters (2:17:37). W kategorii kobiet na podium były również Patrycja Zadka i Agnieszka Flont.

„GREAT organizacja”
GREATMAN Triathlon chce w Mietkowie kontynuować swoje podejście do starannej organizacji zawodów. Cykl znany jest z tego, że stara się tworzyć trasy dostępne zarówno dla debiutantów, jak i tych, którzy celują w życiówki. Organizatorzy podkreślają też, że chętnie wysłuchują wszystkich sugestii zawodników, o tym, co można jeszcze zmienić i poprawić.
W tym roku trasa w Mietkowie pozostaje bez zmian, ale w przyszłym będzie dopracowana – chodzi m.in. o usunięcie betonowych płyt. Jak podkreślają, „nie od razu Rzym zbudowano”. Ten sezon będzie momentem wprowadzenia wysokich standardów znanych z innych imprez GREATMAN. Później przyjdzie czas na rozwój i dalsze usprawnienia.
* Tekst powstał we współpracy z GREATMAN Triathlon
Ty oszczędzasz, my tworzymy!
Akademia Triathlonu działa bez stałych sponsorów – wspierasz nas, używając kodu „akademiatriathlonu”. To dzięki Tobie możemy popularyzować i rozwijać triathlon w Polsce oraz tworzyć kolejne angażujące treści!
Nasze działania możesz wesprzeć również w systemie Patronite.
ZOBACZ TEŻ: Lista wszystkich zniżek na sprzęt treningowy, odżywki, suplementy, diety, plany treningowe i więcej

