Marta Łagownik mistrzynią Europy na dystansie średnim!

Marta Łagownik została mistrzynią Europy na dystansie średnim. Polka zdominowała etap biegowy!

W ubiegłym roku Marta Łagownik zajęła 2. miejsce podczas mistrzostw Europy na dystansie średnim. W tegorocznej rywalizacji w ramach zawodów Europe Triathlon Multisport Championships Coimbra rozgrywanych w Portugalii stanęła na najwyższym stopniu podium.

Marta Łagownik z mistrzostwem Europy

Marta Łagownik w Coimbrze od samego początku rywalizacji trzymała się w czołówce. Z wody wyszła w czteroosobowej grupie, tracąc niecałą minutę do prowadzącej Hiszpanki.

W tej samej czołowej grupie Polka utrzymywała się na etapie rowerowym. W T2 traciła do Hiszpanki około 1:20 min. Na trasę biegową Łagownik ruszyła jako druga zawodniczka.

Ostatni z etapów wyścigu w Portugalii był dominacją reprezentantki Polski. Łagownik nie tylko nadrobiła starty, wyprzedziła liderkę, lecz także sama zaczęła budować znaczącą przewagę.

W połowie dystansu biegowego przewaga nad drugą zawodniczką wynosiła 50 sekund. Ostatecznie Łagownik utrzymała swoją pozycję i do mety dotarła jako pierwsza, zdobywając tytuł mistrzyni Europy na dystansie średnim. Polka pokonała trasę zawodów w czasie 04:08:26, czyli o blisko cztery minuty szybciej od drugiej zawodniczki.

Źródło: World Triathlon