ME Madryt – Monika Belczewska tuż poza podium

Za nami pierwszy dzień mistrzostw Europy w triathlonie. Dzisiaj rano okazało się, że zawodnicy i zawodniczki będą startowali w duathlonie. Jak na dystansie standardowym w zmienionej formule poradzili sobie reprezentanci Polski?

Trzydziestu zawodników z naszego kraju poleciało do Madrytu, aby wziąć udział w mistrzostwach Europy World Triathlon. Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się, że zamiast triathlonu, były to zawody duathlonowe. Woda była tak zanieczyszczona, że organizatorzy odwołali pływanie. Age-grouperzy startowali na dystansie standardowym 5 km – 40 km – 10 km.

Belczewska z dobrym wynikiem!

Pierwsi na trasę ruszyli paratriathloniści. Tutaj w kategorii PTVI mieliśmy Łukasza Wieteckiego oraz Marcina Ławickiego. Polacy z czasem 00:58:11 uplasowali się na 7. miejscu.

W kategorii PTS5 startowały Monika Belczewska oraz Marta Dzieciątkowska. Pierwsza z naszych zawodniczek zajęła 4. miejsce z czasem 01:08:49. Marta Dzieciątkowska uplasowała się na 6. miejscu z czasem 01:13:18. Zwyciężyła Claire Cashmore z Anglii, a jej czas to 01:05:09.

Melduję się na mecie, na 4 miejscu, ale w duathlonie. Z powodu niesprzyjających parametrów w akwenie pływanie zostało odwołane i tym samym mistrzostwa Europy drugi rok z rzędu zostały rozegrane w duathlonie (tak jak rok temu w Olsztynie) – napisała w mediach społecznościowych Belczewska.

Wypadek Maleszyk, dobry występ Korulczyk

Dzisiaj startowało też kilka reprezentantek Polski AG. Agata Staniek zajęła 10. miejsce a kategorii K25-29. Ogromnego pecha miała Patrycja Maleszyk. Poślizgnęła się na trasie rowerowej i musiała wycofać z wyścigu.

Trasa była źle oznakowana. Poślizgnęłam się na zakręcie. Było bardzo dużo piasku i upadłam mocno na rękę – powiedziała zawodniczka. Polka udała się na prześwietlenie i informowała później, że szczęśliwie żadna z kości nie była złamana. Podziękowała też za wsparcie.

W kategorii K35-39 startowały Ola Korulczyk oraz Edyta Litwiniuk. Pierwsza z naszych zawodniczek była mocno rozczarowana faktem, że zawody odbywają się w formie duathlonu. Pomimo kolki po T1 Korulczyk na metę przybiegła na 7. miejscu z czasem 02:37:33. Edyta Litwiniuk uplasowała się na 17. miejscu, a jej czas to 02:52:23.

Dwie zawodniczki z Polski ścigały się w kategorii K45-49. Aleksandra Góralska zajęła 17. miejsce (02:44:01), a Magdalena Czerwiec uplasowała się na 25. miejscu (03:25:15).

TOP10 Dariusza Drapelli

Startowało też kilku naszych reprezentantów. Dariusz Drapella przybiegł na metę w czasie 02:48:05, co dało mu 10. miejsce w kategorii M65-69. W kategorii M70-74 startował Paweł Sobczak. Jego czas 03:15:11 dał mu 6. miejsce w tej grupie.