Mistrzostwa Europy Balikseir 2023: Kolejne udane starty kwalifikacyjne Polaków

Na mistrzostwach Europy na dystansie sprinterskim Balikseir 2023 po kwalifikacjach Juniorów do rywalizacji w startach półfinałowych przystąpili zawodnicy Elita/U23. Czy reprezentanci Polski wystąpią w finale?

W piątek 4 sierpnia startami półfinałowymi Juniorów rozpoczęły się mistrzostwa Europy na dystansie sprinterskim w tureckim Balikesir, w których czwórka Polaków zakwalifikowała się do finałów. Kilka godzin później do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii Elita/U23.

Kulik i Sudak w finale A

W kategorii Elita jedynym reprezentantem Polski był Maciej Bruździak, a w rywalizacji U23 udział wzięli: Mateusz Gluszkowski, Kamil Kulik, Zuzanna Sudak, Magdalena Sudak i Józefina Młynarska.

Ostatecznie Magdalena Sudak i Kamil Kulik, którzy zajęli kolejno 6. i 4. miejsce w swoich grupach półfinałowych, dostali się do finału A i w dzisiejszych startach rywalizować będą o najwyższe pozycje. Pozostała czwórka Polaków: Maciej Bruździak, Mateusz Gluszkowski,  Zuzanna Sudak oraz Józefina Młynarska wywalczyli miejsca w finale B (miejsca w drugiej połowie stawki).

Starty finałowe kategorii Elita/U23 zaplanowane zostały od godziny 14:30 czasu polskiego.

Źródło: Polski Triathlon