Mistrzostwa Europy Vichy: Polacy z kompletem medali [WYNIKI]

W mistrzostwach Europy AG w Vichy Polskę reprezentowała rekordowa liczba triathlonistów – ponad dziewięćdziesięciu sportowców. Komu udało się stanąć na podium?

W weekend 21-22 września w Vichy rozegrane zostały mistrzostwa Europy AG na dystansie sprint oraz standard. Na imprezie pojawiło się łącznie ponad dziewięćdziesięciu reprezentantów Polski. Jak informował Polski Związek Triathlonu, było to rekordowe wydarzenie pod względem liczby powołań.

Podwójne srebro na sprincie

Jako pierwsi, w sobotę do rywalizacji przystąpili triathloniści ścigający się na dystansie sprinterskim.

Wśród mężczyzn reprezentujących Polskę najwyższe miejsce zajął Emil Ziniewicz, który ulokował się na 2. pozycji w kategorii M16-19. Zawody na dystansie 0,75 km pływania, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu ukończył z czasem 00:59:48.

Srebrny medal zdobyła również Aleksandra Bańbor, startująca w kategorii M25-29 (01:04:25).

Komplet medali

Dzień później, w niedzielę 22 września, pięćdziesięciu Polaków ścigało się na dystansie standard. Na olimpijce zdobyli komplet medali.

Na najwyższym stopniu mistrzostw Europy w kategorii wiekowej K25-29 stanęła Agnieszka Gadomska. 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu ukończyła z czasem 02:14:46, wyprzedzając kolejną z zawodniczek o blisko 10 minut. Gadmoska nie tylko wygrała w swojej kategorii wiekowej, lecz także została najlepszą kobietą overall.

Tytuł wicemistrza wywalczył natomiast Jakub Brzóska (M30-35), a komplet medali o brąz uzupełnił Jan Fojutowski (M18-19).

We Francji oprócz age-grouperów w wyścigu Elity wzięli udział Maciej Bruździak oraz Michał Oliwa. Reprezentanci Polski zajęli kolejno 34. i 40 miejsce.

Na starcie stanęli również polscy paratriathloniści. Wśród kobiet w kategorii PTS5 na 5. pozycji ulokowała się Monika Belczewska. W wyścigu mężczyzn Adam Śliż zajął 7. miejsce.