Polscy triathloniści na Pucharze Świata w Czechach- ITU Karlowe Wary

Puchar Świata ITU w Karlowych Warach rozgrywany był na dystansie olimpijskim 1,5-40,8-10 km. Triathlon ten jest bardzo widowiskowy, ponieważ przebiega przez centrum miasta. Trasa kolarska jest wymagająca i trudna technicznie, na każdej 5-kilometrowej pętli triathloniści mierzą się z podjazdem o nachyleniu 21° i długości 500 m. Aż 26 triathlonistów nie ukończyło zawodów (DNF) i 6 zostało zdublowanych (LAP). Rywalizacja odbywała się w temperaturze powietrza 27 stopni. Pływanie w piankach było zabronione ze względu na wysoką temperaturę wody (23 stopnie).

Polska reprezentacja w Karlowych Warach to Maria Cześnik i Kacper Stępniak. Maria ukończyła zawody na 17 pozycji ze stratą 5 min. 16 sek. do najszybszej zawodniczki. Z kolei Kacper Stępniak uplasował się na 27 miejscu ze stratą 4 min. 43 sek do zwycięzcy. Dla Marii Cześnik start w Karlowych Warach to drugi w tym roku pod względem dorobku punktowego w rankingu ITU. Maria zgarnęła 143.63 punkty i awansowała o 10 miejsc. Kacper Stępniak zdobył 65.87 punkty i awans o 11 miejsc.

Ranking kobiet ITU

Ranking mężczyzn ITU

Karlowe Wary są światowej sławy uzdrowiskiem. Znajduje się tu 79 gorących źródeł, z których bije woda mineralna o właściwościach leczniczych. Temperatura karlowarskich wód waha się między 41 a 73˚C.