Przemysław Gaj jednym z najlepszych AG podczas IRONMAN Barcelona!

Przemysław Gaj to jeden z ponad 2.000 zawodników, który wziął udział w wyścigu IRONMAN Barcelona. Polak został jednym z czołowych age-grouperów i złamał 8,5 godziny, a to wszystko w debiucie na pełnym!

IRONMAN Barcelona to jedne z najpopularniejszych europejskich zawodów na pełnym dystansie. Co roku startują tam tysiące osób. Tym razem pośród prawie 2.300 age-grouperów na podium uplasował się Przemysław Gaj!

Wysokie miejsce w AG i slot na Niceę?

Gaj rozpoczął rywalizację w IRONMAN Barcelona od pływania w czasie 59:11. Dawało to miejsce tuż poza TOP10 w kategorii M25-29. Później zawodnik pokonał 180 km roweru w czasie 4:29:58. Był to jeden z topowych czasów w kategorii i pośród wszystkich zawodników (65. czas dnia).

Na koniec pobiegł maraton w czasie 2:54:34. Był to 2. czas M25-29 i dodatkowo 35. czas pośród wszystkich zawodników dnia. W swoim debiucie na pełnym Gaj zameldował się na mecie w czasie 8:29:26, co dało 2. miejsce w kategorii M25-29.

Bardzo dobry czas zaowocował również wysoką pozycją pośród age-grouperów. Gaj ze swoim wynikiem zajął 3. miejsce pośród 2.297 zawodników, którzy ukończyli rywalizację. Najlepszym amatorem rywalizacji został Julian Ladwein, który miał czas 8:25:46. Pełne wyniki zawodów dostępne są na tej stronie.

Kolejne podium w tym sezonie

Przemysław Gaj triathlon trenuje od kilku lat. W zeszłym sezonie zawodnik poleciał na mistrzostwa świata w Lahti na połówce. Tę rywalizację ukończył z czasem 4:13:45 i podkreślał, że cieszy się z postępów, jakie robi.

W tym sezonie zawodnik notuje bardzo dobre wyniki. W sierpniu uplasował się na 3. miejscu na połówce GREATMAN Triathlon Kórnik. Później notował kolejne miejsca na podium: podczas zawodów w Konie oraz w Kaliszu. Dobrą formę potwierdził podczas Castle Triathlon Malbork, gdzie na połówce miał czas 4:07:46 i zajął 3. miejsce Open. Zawodnik ma także na koncie mistrzostwo świata w duathlonie na dystansie standard i mistrzostwo Polski (oba kategoria M20), które zdobył w 2022 roku.