Puchar Europy Kielce. Bruździak i Sudak w czołówce [WYNIKI]

Kto okazał się najlepszy w pucharze Europy w Kielcach? Jak poradzili sobie reprezentanci Polski?

W niedzielę 2 czerwca w Kielcach triathloniści stanęli na starcie zawodów pucharu Europy. W wyścigu pojawiła się bardzo mocna reprezentacja Wielkiej Brytanii w tym triathlonowa legenda Jonathan Brownlee. Polskę reprezentowało blisko 40 zawodniczek i zawodników.

Wyścig pucharu świata w Kielcach odbywał się w systemie kwalifikacyjnym. W półfinałach triathloniści musieli zagwarantować sobie pozycje w finale. Ostatecznie miejsca w finałowym starcie w kategorii kobiet zdobyło sześć Polek: Magdalena Sudak, Aleksandra Ferchmin, Józefina Młynarska, Joanna Woźniak, Martyna Gajda oraz Weronika Ptaszyńska. W wyścigu mężczyzn spośród reprezentantów Polski zakwalifikował się Maciej Bruździak.

Magdalena Sudak w TOP10

Wyścig kobiet zdominowały Niemki, które zajęły trzy miejsca na podium. Jako pierwsza linię mety przekroczyła Anabel Knoll z czasem 25:00. O trzy sekundy wyprzedziła Frankę Rust. Trzecia była Julia Brocker (25:09).

Najlepszą z Polek okazała się Magdalena Sudak, która rywalizację w pucharze Europy zakończyła na 6. miejscu, tracąc do zwyciężczyni 20 sekund. Pozostałe Polki: Aleksandra Ferchmin, Józefina Młynarska, Joanna Woźniak, Martyna Gajda, Weronika Ptaszyńska zajęły kolejno: 14., 15., 18., 25. i 27. miejsce.

Bruździak przed Milnerem

Zgodnie z przewidywaniami zawody mężczyzn stały się polem rywalizacji brytyjskich triathlonistów, dla których puchar Europy w Kielcach był ostatnim dużym startem w walce o miejsce w drużynie olimpijskiej Paryż 2024.

Ostatecznie najlepszy okazał się Samuel Dickinson, który wyprzedził Niemca Henrego Grafa. Podium uzupełnił Jonathan Brownlee.

Dobry start w stolicy województwa świętokrzyskiego zaliczył również Maciej Bruździak. Zajął 11. miejsce, wyprzedzając m.in. pretendenta do zwycięstwa Hugo Milnera.