Puchar Europy Rzeszów: Magdalena Sudak w TOP10 [WYNIKI]

W Rzeszowie odbył się trzeci, ostatni z rozgrywanych w Polsce w 2024 puchar Europy. Kto był najlepszy? Jak poradzili sobie reprezentanci Polski?

Puchar Europy Rzeszów – kto stanął na podium?

Na starcie pucharu Europy w Rzeszowie stanęło ponad 100 zawodników. Polskę reprezentowało 16 zawodników.

Jako pierwsze do rywalizacji o 9:30 przystąpiły kobiety. Najlepszą zawodniczką w stolicy województwa podkarpackiego okazała się Włoszka Chiara Lobby. Podium uzupełniły Luna De Bruin oraz Julia Bröcker. Najwyższe miejsce spośród reprezentantek Polski zajęła mistrzyni kraju w indoor triathlonie Magdalena Sudak. Ulokowała się na 9. pozycji z czasem 01:00:58. Tuż za najlepszą dziesiątką znalazł się natomiast Joanna Woźniak (11. miejsce) oraz Zuzanna Sudak (12. miejsce).

Źródło: World Triathlon

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł stawiany w roli faworyta Henry Graf, który w Kielcach zajął 2. miejsce, wyprzedzając m.in. Jonathana Brownlee’ego. W Rzeszowie wyprzedził Gergő Dobiego oraz Barclaya Izzarda. Najlepszy z Polaków Karol Armuła zajął 18. miejsce.