Pechowy debiut i DSQ Tomasz Brembora na pełnym dystansie!

IRONMAN Vitoria Gasteiz było pierwszym wyścigiem na pełnym dystansie Tomasza Brembora. Doświadczony zawodnik pokazał dużą klasę i po dobrym występie uplasował się w najlepszej „10” rywalizacji. Niestety później okazało się, że został zdyskwalifikowany!

Niedzielne wyścig IRONMAN Vitoria Gasteiz był również debiutem na pełnym dystansie jednego z czołowych zawodników w Polsce – Tomasza Brembora. Zawody ukończył na 10. miejscu, notując czas 7:54:13. Niestety, później zniknął z trackera i okazało się, że otrzymał dyskwalifikację!

Dobry debiut na pełnym!

Brembor rozpoczął rywalizację dobrym pływaniem. Z wody wyszedł jako 6. zawodnik, tracąc 1:10 do liderującego Słowaka Richarda Vargi. Po około 50 kilometrach roweru był na 14. miejscu (jechał sam), później nieco niżej, ale w drugiej części dystansu zaczął odrabiać stratę i wyprzedził kilku rywali.

Brembor z T2 wyszedł na 15. miejscu, mając 23:45 straty do liderującego Robera Kallina. Przez jakiś czas biegł wspólnie z Robertem Wilkowieckim. „Wilku” wkrótce się wycofał.

źródło: Kasia Żołnowska.

Pomimo bardzo wysokiej temperatury, Brembor biegł bardzo mocno i wyprzedzał kolejnych rywali. Ostatecznie dotarł do mety na 10. miejscu z czasem 7:54:13.

AKTUALIZACJA: Tomasz Brembor otrzymał dyskwalifikację. Poinformowała o tym narzeczona zawodnika. Powodem było przypadkowe skrócenie trasy.

Tomek został zdyskwalifikowany za pomylenie trasy na pierwszym kółku. Trasa tutaj jest bardzo kręta. Na pierwszym kółku ktoś prawdopodobnie zewrał taśmę i Tomek nieumyślnie skrócił trasę o jakiś kilometr – napisała.

„Kolejne sportowe wydarzenie”

Kilka miesięcy temu doświadczony zawodnik napisał w swoich mediach społecznościowych, że „czeka go bardzo ciekawe sportowe wydarzenie”. Część osób odgadła wtedy, że chodzi o próbę zmierzenia się z pełnym dystansem. W ramach przygotowań zawodnik spędził trzy miesiące na obozie w Hiszpanii, mocno przygotowując się do wyzwania.

Zawodnik jest też doskonale znany ze świetnych wyników w wyścigach w Polsce. Wielokrotnie wygrywał w zeszłych latach zawody Garmin Iron Triathlon. Na swoim koncie ma 20 zwycięstw w zawodach tej serii. W zeszłym roku na dystansie 1/4 w Nieporęcie uzyskał czas 1:50:00. W Polsce wygrywał też tytuły mistrza Polski. Ma na koncie aż 4 złote medale na dystansie 1/2 Ironman. Ostatni taki sukces zanotował w zeszłym roku, kiedy wygrał w Suszu.

Brembor startował też kilka razy w zawodach IRONMAN, ale dotychczas wyłącznie na dystansie 70.3. Zadebiutował w Gdyni w 2018 roku, gdzie rywalizował między innymi z legendarnym Timem O’Donnelem.

W tym sezonie można było mu kibicować podczas IRONMAN w Walencji (zajął 30. miejsce) oraz w Warszawie. Tam na połówce IRONMAN uplasował się na 8. miejscu z czasem 3:42:49. Te zawody wygrał Norweg Casper Stornes (3:28:12).