Tomasz Brembor mistrzem Polski na długim dystansie!

Dzisiaj rano na trasę zawodów Castle Triathlon Malbork wyruszyli zawodnicy i zawodniczki pełnego dystansu. Pośród mężczyzn triumfował Tomasz Brembor, który jako jedyny złamał barierę 8 godzin i uzyskał nowy rekord trasy!

Niedawno Tomasz Brembor debiutował na pełnym dystansie. Podczas IRONMAN Vitoria-Gasteiz zaliczył pechowe DNF. W Malborku wziął swoisty „rewanż” i po udanym wyścigu został mistrzem Polski z czasem 7:51:18!

Od początku w czołówce

Bardzo mocno zaczął Tomasz Brembor, który był w grupie prowadzącej podczas pływania. Był tam również Sebastian Najmowicz i ostatecznie właśnie ci dwaj zawodnicy wyszli z wody jako pierwsi. Brembor miał czas 49:06, a Najmowicz był sekundę za nim.

Brembor na rowerze od razu zdobył sporą przewagę nad rywalami. Już po niecałych 50 kilometrach miał 2:29 przewagi nad 2. Tomaszem Szalą. Na 3. miejscu był w tym momencie Paweł Najmowicz, a kilkanaście sekund do pozycji medalowej tracił Marcin Ławicki.

W dalszej części roweru Brembor zyskiwał sekundy nad rywalami. Po 112 km miał już 4,5 minuty przewagi nad Szalą. Na 3. miejsce wyszedł Marcin Ławicki, który mówił przed zawodami, że chciałby wywalczyć miejsce na podium.

Brembor miał przed biegiem świetną sytuację. Jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem wynosiła prawie 7 minut.

Źródło: Mateusz Strzeszyński

Bieg po rekord i mistrzostwo Polski

Tomasz Brembor biegł bardzo pewnie po zwycięstwo w mistrzostwach Polski. Po kilkunastu kilometrach miał już 10 minut przewagi (biegł w tempie 3:47 min/km). W połowie dystansu ta przewaga wynosiła ponad 11 minut.

Ostatecznie Brembor wbiegł na metę w rekordowym czasie 7:51:18! Zdobył mistrzostwo Polski na długim dystansie. Na 2. miejscu uplasował się Tomasz Szala, który na mecie miał czas 8:05:39. Brązowy medal mistrzostw Polski zdobył Marcin Ławicki. Jego czas to 8:14:15. Pełne wyniki znajdziesz tutaj.