Troje Polaków w kategoriach wiekowych ukończyło Ironman Arizona. Age Group szybszy od PRO

Troje Polaków startujących w kategoriach wiekowych ukończyło Ironman Arizona. Monika Polkowska, która zajęła 41 miejsce w kategorii F40-44. A także dwóch mężczyzn: 116 miejsce w M30-34 Jakub Kotynia oraz Marcin Polkowski, który uplasował się na 166 pozycji w kategorii wiekowej M40-44.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w czołówce wyścigu. Jako pierwszy przekroczył linię mety zawodnik z kategorii wiekowej M25-29 Jan Stepinski USA, który ukończył zawody w czasie 08:42:38. Dopiero za nim na mecie pojawiła się pierwsza triathlonistka z kategorii PRO Sarah Crowley AUS. Co prawda nie powinno porównywać się kobiet do mężczyzn, ani oddzielnych kateogrii, jednak sytuacja nie zdarza się często. Ironman Arizona to wyścig tylko dla kobiet PRO, bez udziału mężczyzn. Mężczyźni w profesjonalnej kategorii startowali na Ironman Florida.