10.000 zł do zgarnięcia na superszybkiej trasie w Elblągu!

Największy i najstarszy cykl triathlonowy w Polsce po raz szósty zagości w Elblągu. Poprzednie edycje przyciągnęły do miasta zarówno ścisłą czołówkę polskich triathlonistów, jak i rzeszę amatorów. W tym roku organizatorzy przygotowują kilka zmian. 

Zmieniona trasa biegowa i trasa kolarska

Miasteczko zawodów, strefa zmian, start i meta Garmin Iron Triathlon Elbląg będą znajdować się ścisłym centrum Starego Miasta w Elblągu. Pływanie odbędzie się w rzece Elbląg. Trasa kolarska oraz trasa biegowa zostaną zmienione w stosunku do poprzednich edycji. Podczas etapu kolarskiego zawodnicy pojadą ulicą Orlą i Nowodworską oraz starodrożem drogi krajowej nr 7 na odcinku Kazimierzowo-Solnica. Bardzo dobrze utrzymana nawierzchnia, poszerzone pasy ruchu i długie- kilkukilometrowe proste niczym amerykańskie drogi międzystanowe. Trasa prowadzić będzie przez tereny Żuław Wiślanych, więc będzie również superpłaska. Zmiana trasy kolarskiej spowoduje, że elbląska trasa będzie jedną z najszybszych (a może nawet najszybszą trasą!) w Polsce. Etap biegowy prowadzić będzie ulicami Starego Miasta, ul. Ofiar Sprawy Elbląskiej oraz ul. Radomską. Usytuowanie zawodów w ścisłym centrum Starego Miasta zapewni zawodnikom niesamowite wrażenia oraz wsparcie kibiców.

trasa kolarska Elbląg
Zmieniona trasa kolarska ma być superszybka.

Zgarnij 10 000 zł!

Od 2018 roku podczas Garmin Iron Triathlon w Elblągu odbywa się dodatkowa rywalizacja nazwana #breaking1h50’ w przypadku mężczyzn i #breaking2h wśród kobiet rywalizujących na dystansie 1/4 IM. Pierwszy zawodnik, który złamie magiczną barierę czasu wyjedzie z Elbląga bogatszy o 10.000 zł, co z uwagi na zmiany w trasach kolarskiej i biegowej może być w tym roku ułatwione. Do tej pory nikomu się to nie udało, ale być może tegoroczna edycja to zmieni. Kto złamie tę magiczną granicę? Okaże się 17 lipca! 

Dystanse Garmin Iron Triathlon

W sezonie 2022 roku w Elblągu zawodnicy będą mogli kolejny raz rywalizować na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu, 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Elblągu, tak jak podczas innych imprez cyklu, będzie można wziąć udział zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. To świetna okazja na spędzenie aktywnego weekendu z przyjaciółmi!

ZOBACZ TEŻ: Brembor pierwszy na mecie GIT Skierniewice

Biegi dla najmłodszych

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą tradycyjnie zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Kids, które od wielu lat cieszą się w Elblągu wyjątkową popularnością. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

16 lipca, w przeddzień zmagań triathlonistów, odbędą się również zawody pływackie Aqua Speed Open Water Series. Pływacy biorący udział w rywalizacji będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: ok. 0,95 km (limit czasu: pół godziny, ok. 1,9 km (limit czasu: 1 godzina) oraz ok. 3,8 km (limit czasu: 2 godziny). Na wszystkich dystansach AQUA SPEED Open Water Series obowiązywać będzie rolling start. Meta znajdować się będzie po wyjściu z wody, po minięciu bramy mety. AQUA SPEED Open Water Series to nie tylko impreza sportowa dla dorosłych pływaków. Dzieci i młodzież będą mogły wystartować w AQUA SPEED Junior.

W zależności od wieku, będą mogły sprawdzić swoje umiejętności pływackie na trzech dystansach: 100 m (6-7 lat), 200 m (8-11 lat), 475 m (12-13 lat).

Co zobaczyć w Elblągu?

Elbląg to doskonałe miejsce do spędzenia rewelacyjnego weekendu. Miasto ma do zaoferowania nie tylko mnóstwo pamiątek historii, lecz także wiele atrakcji jak najbardziej współczesnych. Latem znajdziecie tutaj wiele możliwości korzystania z aktywnego wypoczynku nie tylko na lądzie, ale także na wodzie. Warto wybrać się na wycieczkę kajakową lub wycieczkę statkiem do rezerwatów przyrody Jezioro Druzno i Zatoka Elbląska. Na miłośników innego sportu niż triathlon czekają w mieście możliwości uprawiania m.in. żeglarstwa, windsurfingu, jazdy konnej i paintballu. Na przepięknej plaży Suchacz można się zaś poczuć jak na włoskiej riwierze. Jest to również świetne miejsce wypadowe do Trójmiasta, Malbork czy Fromborka.

Warto wybrać się również do elbląskiej Bażantarni – pięknego parku leśnego, który wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Tutaj przez moment poczujecie się jak w górach. Elbląg to idealne miejsce do organizacji imprez triathlonowych, a dzięki wyjątkowemu otoczeniu można połączyć sportową rywalizację z krótkimi wakacjami.

 

Wszelkie informacje dot. imprez znajdują się na stronach internetowych www.irontriathlon.pl oraz www.openwaterseries.pl. Bieżące informacje znajdują się również na Facebookowych profilach imprezach – Garmin Iron Triathlon oraz Aquaspeed Open Water Series.

Organizatorami Garmin Iron Triathlon oraz Aqua Speed Open Water Series są Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski oraz Labosport Polska. Partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest niezmiennie firma Garmin.

*Wpis powstał we współpracy z Garmin Iron Triathlon

OlaBodnar
OlaBodnar
Redaktor naczelna Akademii Triathlonu podcasterka https://youtube.com/c/NaLiniiStartu

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,753ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze