10 lat Maratomanii – ujęcie #3

Tysiące wyjątkowych zdjęć są efektem dekady działalności Maratomanii. Z okazji jubileuszu pora na “ujęcie #3”, podczas którego ujrzycie jedne z najlepszych zdjęć z sezonu 2015.

Po raz pierwszy chwycili za aparat 10 lat temu. Piotr i Paweł Naskrent to bracia, którzy w triathlonie, i nie tylko, znani są z tego, że spotkać ich można stojących za obiektywem przy trasach zawodów. Dzięki wspólnej pasji zarówno do sportu, jak i fotografii powstała marka, którą zna praktycznie każdy triathlonista. Nie ma się czemu dziwić — ich ujęcia zatrzymują na lata chwile, do których chce wracać wielu zawodników.

Wszystko zaczęło się w kwietniu 2013 roku podczas maratonu MTB w Zdzieszowicach. Piotr startował w zawodach, a Paweł wykorzystał okazję do zrobienia efektownych zdjęć. Okazało się, że po ich udostępnieniu, cieszyły się one ogromną popularnością.

Po trzech miesiącach powstała więc oficjalna strona Maratomanii, a kolejne lata upłynęły braciom w nieustannych podróżach, których było coraz więcej. Z tego powodu w roku 2015 przyszedł czas na powiększenie ekipy.

ZOBACZ TEŻ: 10 lat Maratomanii – ujęcie #1

Rekrutacja i jeszcze więcej zdjęć 

W roku 2015 zaczęliśmy współpracę z największym i najstarszym cyklem triathlonowych w Polsce, czyli z Garmin Triathlon. Bardzo lubiliśmy imprezy organizowane przez Labosport. Miały one miejsce zawsze w kameralnych i bardzo pięknych zakątkach Polski, a atmosfera na nich była bardzo rodzinna.

Zawsze byliśmy ciepło przyjmowani. Eventów od Labo było dużo. Na tyle dużo, że pokrywały się one z innymi zawodami, które również obsługiwaliśmy w tym samym czasie.

Był to czas poznawania i rekrutacji nowych fotografów, gdyż potrzebowaliśmy powiększyć ekipę, by móc pojawiać się na raz w dwóch innych miejscach.

GIT Godap 2015

GIT Gołdap 2015, ujęcie #3
źródło: Maratomania

GIT Gołdap 2015

GIT Gołdap 2015
źródło: Maratomania

GIT Gołdap 2015

GIT Gołdap 2015, ujęcie #3
źródło: Maratomania

W 2015 roku cykl Garmin Iron Triathlon organizowany tworzyło pięć imprez. Sezon otwierały zawody w Piasecznie, które odbyły się pod koniec maja. Co dwa tygodnie w kalendarzu odhaczano kolejny wyścig GIT. Były to: Ślesin, Radków, Stężyca i Gołdap.

Dla porównania, w tym sezonie GIT zorganizowało ponad dwukrotnie więcej wyścigów — dokładnie jedenaście (Żyrardów, Ślesin, Stężyca, Skierniewice, Syców, Elbląg, Gołda, Rawa Mazowiecka, Brodnica, Nieporęt, Płock).

GIT Radków 2015

GIT Radków 2015
źródło: Maratomania

GIT Radków 2015

GIT Radków 2015
źródło: Maratomania

GIT Stężyca 2015

GIT Stężyca 2015, ujęcie #3
źródło: Maratomania

ZOBACZ TEŻ: 10 lat Maratomanii – ujęcie #2

Rozwój triathlonu w obiektywie 

2015 był rokiem, gdzie nasza praca, miała po raz pierwszy tak dużą styczność z zawodnikami zagranicznymi. Był to rok, w którym Herbalife Triathlon organizowany przez Sport Evolution wszedł do światowego cyklu IRONMAN. Mocno rozwinęło to polski triathlon i w kolejnych latach frekwencja na zawodach było o wiele większa. Musimy przyznać, że nasze zdjęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Mikołaj Luft, IRONMAN 70.3 Gdynia 2015
Mikołaj Luft, fot. Patrycja Pietrzak, Maratomania

W tym czasie poszerzyliśmy naszą ofertę — z wyłącznie cyfrowych zdjęć o namacalne wydruki, w większym formacie. Na zdjęciu Paweł trzymający oprawioną naszą pracę.

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015

Naskrent, Gdynia 2015, ujęcie #3
źródło: Maratomania

Obiektywy Maratomanii w sezonie 2015 szukały najlepszych ujęć w różnych miejscach na mapie Polski. Jedną z triathlonowych imprez, gdzie w tamtym roku startujący mogli zobaczyć siebie na zdjęciach, był również Malbork. Zawody te słyną m.in. z Bogurodzicy puszczanej przed startem oraz trasy prowadzącej przez zamek krzyżacki.

Castle Triathlon Malbork 2015

Malbork, 2015
źródło: Maratomania

Castle Triathlon Malbrok 2015

Malbork 2015, ujęcie #3
źródło: Maratomania

Ujęcie #3 – nie tylko triathlony

Na terenie Polski z roku na rok przybywało imprez spotowych — nie tylko w triathlonie. Popularność oraz zapotrzebowanie na pamiątkowe zdjęcia z zawodów nieustannie więc rosła. Stąd też działalność Maratomanii nie skupiała się wyłącznie na jednej dyscyplinie. Coraz częściej pojawiali się oni również na biegach, takich jak Runmageddon.

Runmageddon Myślenice 2015

Runmageddon Myślenice 2015
źródło: Maratomania

Runmageddon Myślenice 2015

Runmageddon Myślenice 2015
źródło: Maratomania

Runmageddon Myślenice 2015

Runmageddon Myślenice 2015
źródło: Maratomania

„Ujęcie #3” to dopiero trzeci rok z historii, którą tworzą obiektywy Maratomanii. Jeśli jesteście ciekawi kolejnych lat oraz przeglądu najciekawszych ujęć z sezonu 2016, zapraszamy do kolejnego artykułu, który pojawi się wkrótce na naszej stronie.

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,048FaniLubię
1,143ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X