10 lat Maratomanii – ujęcie #5

To już półmetek retrospekcji, w którą zabieramy was z okazji dekady, podczas której obiektywy Maratomanii łapały zawodników na trasach zawodów. Rzućcie okiem na „ujęcie #5” i zdjęcia z 2017 roku.

Bracia Piotr i Paweł Naskrent to założyciele znanej triathlonistom Maratomanii. Od 10 lat niestrudzenie podróżują oni po Polsce oraz za granicą w poszukiwaniu najlepszych kadrów. Efektem są tysiące zdjęć, które stanowią jedną z najcenniejszych pamiątek dla uczestników sportowych imprez.

Skąd wziął się pomysł na działalność? Wystarczyła pasja do sportu i fotografii, którą dzielili bracia. W 2013 roku Piotr startował w maratonie MTB. Paweł postanowił wziąć aparat i zrobić kilka zdjęć. Efekt przerósł ich oczekiwania. Okazało się bowiem, że zyskały one duży rozgłos, a zapotrzebowanie na takie ujęcia było naprawdę duże.

Trzy miesiące później więc pojawiła się ich oficjalna strona www. Obiektywy Maratomanii z każdym sezonem zaś stawały się coraz bardziej rozpoznawalne. Teraz są oni jedną z najpopularniejszych fotograficznych marek sportowych.

ZOBACZ TEŻ: 10 lat Maratomanii – ujęcie #1

Sezon 2017 rokiem przeprowadzki

W poprzednich artykułach z naszej autorskiej serii przenieśliśmy was w czasie do pierwszych lat działalności Maratomanii. Teraz czas na „ujęcie #5” i kolejny sezon ich pracy z aparatami. Jak wspominają 2017 rok bracia Naskrent?

Był on dla nas okresem przeprowadzki ze Śląska (z okolic Gliwic) w małopolskie góry. Co prawda ze starej lokalizacji mieliśmy bliższy i łatwiejszy dojazd na eventy sportowe, gdyż większość z nich odbywała się na terenie zachodniej i północnej Polski.

Ujęcie #5, Maratomania przeprowadza się
Widok z okna w nowym miejscu zamieszkania, źródło: Maratomania

Nie mogliśmy oprzeć się jednak pokusie doświadczenia życia na jednej z małopolskich wsi w obrębie Limanowej (Słopnice). Tereny te zauroczyły nas i przekonały do przeprowadzki w tamte rejony podczas kilku naszych wypadów fotograficznych jak i zleceń w Małopolsce.

Mieliśmy przyjemność robienia zdjęć dla bardzo wdzięcznych uczestników Runmageddonu w Myślenicach, zawodów MTB Skandii w Bukowinie Tatrzańskiej czy różnych biegów górskich.

Runmageddon, Myślienice 2017

Runmageddon, Myślenice 2017
źródło: Maratomania

Runmageddon, Myślenice 2017

Runmageddon, Myślenice 2017, ujęcie #5
źródło: Maratomania

2017 rok był dla nas bardzo radosny. Wiązał się on z nowym miejscu i nową energią. I też właśnie takie wasze zdjęcia z zawodów chcielibyśmy Wam dziś przypomnieć.

Rok ten był bardzo owocny w wasze debiuty, zdjęcia sentymentalne, które rysują autentyczność i radość chwili. Zdjęcia z przekroczenia linii mety zawsze niesamowicie przyciągają uwagę.

To emocjonalne zdjęcia z trasy i oświadczyny na finiszu — tutaj ciekawostka, gdyż przez cały 10-letni okres naszej pracy, uczestniczyliśmy i fotografowaliśmy wiele oświadczyn na metach wszelakich maratonów. Najwięcej oświadczyn było jednak na zawodach Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno.

Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska 2017

Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska 2017
źródło: Maratomania

Maratomania fotografowała w całej Polsce

Nie jest tajemnicą, że bracia pojawiali się na bardzo wielu imprezach triathlonowych rozsianych po całym kraju. Ich zdjęciami cieszyli się m.in. uczestnicy zawodów w Bydgoszczy (Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska i Enea Bydgoszcz Triathlon), lecz także ci, którzy startowali w stolicy Wielkopolski podczas Challenge Poznań.

Enea Bydgoszcz Triathlon 2017

Enea Bydgoszcz Triathlon 2017
źródło: Maratomania

Challenge Poznań 2017

Challenge Poznań 2017
źródło: Maratomania

Nie mogło ich zabraknąć również podczas największych startów w Polsce, jakimi są te spod szyldu IRONMAN. Maratomania od początku swojej działalności bowiem każdego sezonu pojawia się w Gdyni oraz w Warszawie.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2017

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2017
źródło: Maratomania

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2017

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2017, ujęcie #5
źródło: Maratomania

Enea 5150 Warsaw Triathlon 2017

Enea 5150 Warsaw Triathlon 2017
źródło: Maratomania

Enea 5150 Warsaw Triathlon 2017

Enea 5150 Warsaw Triathlon 2017, ujęcie #5
źródło: Maratomania

To nie koniec zdjęć, które przygotowała dla was Maratomania. Przegląd pierwszych 5 lat już za nami. Kolejna dawka takiej samej liczby sezonów wciąż jednak czeka w kolejce. Jeśli jesteście ciekawi tego, co jeszcze złapały ich obiektywy, zapraszamy do kolejnych artykułów, które pojawią się już za chwilę.

ZOBACZ TEŻ: 10 lat Maratomanii – ujęcie #4

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,048FaniLubię
1,143ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X