10 powodów, dla których warto wystartować w Suszu!

Informacja prasowa organizatorów:

„21 – 23 czerwca w Suszu odbędą się zawody triathlonowe Susz Triathlon 2013. W tym roku organizatorzy, Gmina Susz oraz UKS Towarzystwo Rozwoju Sportu Susz, postawili sobie za cel nadrzędny przygotowanie zawodów bezpiecznych i przyjaznych zawodnikowi oraz przeprowadzenie ich w sposób profesjonalny i sprawny, ale postarali się również, aby tegoroczne zawody były bogate w wydarzenia kulturalne i atrakcyjne dla wszystkich miłośników suskiego triathlonu. 

1. Pionierzy na mapie triathlonowej w Polsce
W Suszu w 1991 roku, odbyły się pierwsze w Polsce zawody triathlonowe na dystansie sprinterskim, dając początek wieloletniej tradycji rozgrywania zawodów triathlonowych w tym mieście. Od tamtej pory wielokrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, a nawet Puchar Europy, a niewielka, malowniczo położona, warmińsko-mazurska miejscowość, na przestrzeni lat zyskała miano Stolicy Polskiego Triathlonu. Historia zatoczyła krąg i w tym roku w Suszu ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim, tradycyjnie już zawody triathlonowe na dystansie długim Susz Triathlon 2013, aquathlon i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Aktorów i Dziennikarzy w Triathlonie.

2. Zawodnicy zawodnikom
W przeważającej części organizatorzy Susz Triathlon 2013 to członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Towarzystwa Rozwoju Sportu Susz, wieloletni i doświadczeni triathloniści. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu na wiele kwestii organizacyjnych udało się spojrzeć z perspektywy zawodnika.

3. Najważniejszy jest zawodnik
Zawodnicy będą mieli możliwość przeglądu sprzętu w profesjonalnym centrum serwisującym rowery i oferującym wsparcie techniczne podczas zawodów, „otapowania” i zabezpieczenia specjalnymi preparatami newralgicznych punktów na ciele, a po zawodach – odświeżenia w sąsiadującym z plażą miejską budynku Centrum Sportu i Rekreacji oraz zrelaksowania się podczas masażu w namiotach w strefie zawodnika. Duży nacisk postawiono na komfort i bezpieczeństwo zawodników na trasie. Trasy zostały zaplanowane tak, by przebiegały przez drogi o najlepszej nawierzchni. W punktach odżywiania znajdujących się na trasie kolarskiej i biegowej dostępne będą banany, woda mineralna niegazowana, napoje izotoniczne, w punktach odświeżania – gąbki nasączone schłodzoną wodą i worki z lodem a w punktach medycznych PIT STOPach wszystko, co może przydać się zawodnikowi na trasie – od agrafki po plastry do tapingu.

4. Wyjątkowy pakiet startowy
Poza standardowym wyposażeniem, czyli lateksowym czepkiem pływackim, w skład pakietu Susz Triathlon 2013 na dystans długi wchodzą: koszulka techniczna z wysokiej jakości materiału, duży, wodoodporny i funkcjonalny workoplecak, żel energetyczny oraz koncentrat napoju witaminowo–mineralnego, preparat ułatwiający zakładanie i ściąganie pianki, przeciwmgielne ściereczki do okularów oraz absolutny hit – wodoszczelny, wykonany z trwałego materiału pokrowiec na rower. Poza tym każdy zawodnik dostanie okolicznościowy medal oraz koszulkę finishera Susz Triathlon 2013. Pakiet wzmocni bogaty w węglowodany, smaczny i sycący posiłek regeneracyjny.

5. Igrzyska sportowe – nagrody i oprawa
Susz Triathlon 2013 to wydarzenie przede wszystkim sportowe, dlatego organizatorzy postarali się o iście olimpijską oprawę. Ustawione przy scenie telebimy rejestrować będą poczynania zawodników podczas zmagań na trasie. Bezpośrednia relacja obejmie wyścig na trasie biegowej i pływackiej a transmisja z nieznaczną zwłoką czasową – trasę kolarską. Pula nagród w Susz Triathlon 2013 wynosi 45 000 PLN, a łączna wartość nagród rzeczowych przekracza sumę 50 000 zł.

6. „Krew trud pot i łzy – prawdziwe oblicze triathlonu”
Zawody Susz Triathlon 2013 będą dla zawodników doskonałą okazją do spotkania z kolegami i koleżankami i wymiany doświadczeń, dlatego specjalnie dla nich odbędzie się Pasta Party z najbogatszym i najbardziej różnorodnym menu jakie do tej pory pojawiło się na zawodach triathlonowych w Polsce.

 

susz 2013

7. Niepowtarzalna atmosfera
Susz słynie z gorącej atmosfery. Atmosferę tworzą kibice, dlatego specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali wydarzenie niezwykłe, bo poza występami na deskach suskiej sceny letniej, gwiazdy kina i telewizji, które w tym roku zaszczycą zawody w Suszu swoją obecnością – Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa i Magdalena Boczarska, wystartują również w zawodach Susz Triathlon 2013, więc kibice będą mieli okazję oklaskiwać ich podwójnie – na scenie i na trasie.

8. Triathlon i teatr
Organizatorom udało się połączyć dwa tak odległe światy jak teatr i sport. Na deskach suskiej sceny letniej wystąpi znakomite trio aktorskie – Bartłomiej Topa, Magdalena Boczarska i Szymon Bobrowski w spektaklu „Histerie miłosne”.

9. Triathlon i muzyka
Tomasz Karolak, który startuje w zawodach Susz Triathlon 2013 na dystansie długim, stanie za mikrofonem i wraz ze swoim zespołem muzycznym „Pączki w Tłuszczu” wykona wakacyjny hit „Tylko bądź”! A drugiego dnia zawodów plaża miejska w Suszu zadrży pulsującymi rytmami reggae, tętniącym basem, dubem, ragga, organicznym dance hallem i bliskim sercu hip hopem podczas koncertu zespołu Mesajah, którego pozytywne brzmienie współgra z ideą zawodów.

10. Stolica Polskiego Triathlonu
Rangę tegorocznych zawodów podnosi również obecność znakomitych gości. Patronat honorowy nad zawodami objęła Minister Sportu i Turystyki – Joanna Mucha. W zawodach Susz Triathlon 2013 wystartuje czołówka polskich triathlonistów m.in. Piotr Grzegórzek – wielokrotny Mistrz Polski – Wielokrotny Mistrz Polski na dystansie sprinterskim i olimpijskim, Michał Siejakowski – wielokrotny Mistrz Polski w triathlonie, Tomasz Spaleniak – czołowy zawodnik młodego pokolenia, Filip Przymusiński – wielokrotny zdobywca Pucharu Polski oraz czołowy age grouper Marcin Konieczny.

 

 

susz triathlon_2013_kolor

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. A Jacek Sobucki to ten gość z zaciśniętą pięścią. Także UKS TRS Susz.

  2. Na zdjeciu jest Mariusz Biskupski z UKS TRS SUSZ podczas ubieglorocznych zawodów w Suszu

  3. Dla mnie jest jeszcze jeden powód (poza wymienionymi i sentymentalnym – tam debiut) to próba pobicia rekordu życiowego tam właśnie ustanowionego. z tri jest tak jak z maratonami. co trasa to inny możliwy wynik. W Suszu jest z roku na rok bardzo podobnie więc jest to jakaś forma porównywania się do podobnych warunków

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane