100 dni do Enea 5150 Warsaw!

Dziś (2 marca) na Placu Defilad, obok Pałacu Kultury i Nauki, został uroczyście odsłonięty zegar, który będzie odliczał ostatnie 100 dni do Enea 5150 Warsaw, międzynarodowych zawodów triathlonowych na licencji IRONMAN®.

 

11 czerwca odbędzie się druga edycja tych prestiżowych zawodów. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

 

Część pływacka zostanie rozegrana nad Zalewem Zegrzyńskim. Następnie uczestnicy zawodów przejadą rowerami do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym zsiądą z rowerów, a ostatni etap rywalizacji odbędzie się w pięknej scenerii Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej. Meta, jak przed rokiem, przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

 

– Warszawę, podobnie jak uczestników zmagań triathlonowych, można scharakteryzować słowami – dynamiczna, wszechstronna, wytrwała. Bardzo się cieszę, że organizatorzy Enea 5150 Warsaw dostrzegli ten potencjał i po raz kolejny zdecydowali się przeprowadzić zawody w stolicy. To dla nas niemałe wyróżnienie znaleźć się wśród miast gospodarzy tych najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

Podekscytowania zbliżającymi się zawodami Enea 5150 Warsaw nie kryje też Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution.

 

– Mam wrażenie, że jeszcze nie opadły do końca emocje po pierwszej edycji, a my już odliczamy 100 dni do kolejnej. W tym roku zawody odbędą się w dniach 10-11 czerwca, a w programie imprezy są także sztafety triathlonowe dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlon dla dzieci na licencji IRONKIDS® – mówi Michał Drelich. – Zegar, który dziś uruchomiliśmy, będzie przypominał nam organizatorom, ale także wszystkim warszawiakom o tym wydarzeniu. Jestem przekonany, że dla wielu triathlonistów stanie się on także atrakcją turystyczną, przy której będą robić sobie zdjęcia – dodaje.

 

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300 tysięcy sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible – to hasło, które przyświeca zawodom IRONMAN na całym świecie). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

 

Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz www.facebook.com/5150warsaw.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze