15 grudnia – ruszają zapisy na Susz Triathlon!

W czasie gdy zapisy na większość imprez triathlonowych trwają w najlepsze, z jesiennego letargu (czytaj: roztrenowania) budzą się organizatorzy Susz Triathlon. Czy coś przespaliśmy? Ależ skąd! – odpierają organizatorzy, twierdząc jednocześnie: „Wszystko mamy dokładnie zaplanowane, no może poza kwestią, na którą większego wpływu już nie mamy – Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim. Zawody, które głosami szerokiego gremium ekspertów uznane zostały Imprezą Roku na dystansie olimpijskim i krótszym podczas gali Lotto Night of the Year zorganizowanej przez Akademię Triathlonu, w przyszłym roku mogą nie odbyć się w randze Mistrzostw Polski. W końcu triathlon to dyscyplina sportowa – komentuje dyrektor zawodów Paweł Młynarczyk – jak widać rywalizują tutaj nie tylko zawodnicy, ale również organizatorzy, sztaby trenerskie czy działacze. Bez względu na to, jaka będzie decyzja Polskiego Związku Triathlonu to gwarantuję, że poziom ubiegłorocznych zawodów  zostanie utrzymany, a na pewno zrobimy wszystko, aby przygotować jeszcze lepszą imprezę”.

Początek otwarcia list startowych to dla organizatorów nieustanne i nerwowe zerkanie na zegar odmierzający czas do rozpoczęcia zawodów, planowanie tras, załatwianie szeregu niezbędnych pozwoleń czy wirtualne budowanie miasteczka triathlonowego. Nie zmienia się kalendarz imprezy, bowiem Susz, jak co roku, będzie żył triathlonem przez cały weekend 26-28 czerwca. Sobota przewidziana jest na start na dystansie 1.9km/90km/21km, niedziela przeznaczona została na starty aquathlonu i dystans sprinterski. Skoro organizatorzy ruszają z zapisami przed świętami Bożego Narodzenia to muszą być i prezenty. Będą nimi obniżone wpisowe na główne starty, które do 31 stycznia wynosić będą – 200 zł na dystans długi i 80 zł na sprint. Wspominają również, iż aktualnie trwają prace nad przebiegiem trasy kolarskiej przyszłorocznych zawodów. Jak największa jej część ma przebiegać nowo wyremontowaną drogą wojewódzką Susz – Iława. Bardzo dobry profil trasy i dobrej jakości nawierzchnia powinny sprzyjać osiągnięciu wyśmienitych wyników.

 

czaja susz1

 

„Liczymy, że położone na skraju Mazur miasteczko z końcem czerwca ponownie odwiedzi liczna rzesza zawodników, ceniących sobie dobrze przygotowane zawody sportowe, jasno określone zasady, doświadczenie organizatorów, których celem nadrzędnym jest satysfakcja i zadowolenie sportowca. Oczywiście znamy też swoje ograniczenia, które wyrażone są w obowiązujących limitach – 400 osób na dystansie długim i 500 na dystansie sprint. Podchodzimy do tej kwestii zdroworozsądkowo. Nie sposób zorganizować w takim miejscu zawodów dla 1000 zawodników w jednym starcie, sztuką jest zrobić to dobrze – utrzymując przyjęte standardy i poziom organizacyjny. A na tym nam najbardziej zależy! – kończy Paweł Młynarczyk.

 

Start zapisów: 15 grudnia 2014 roku, godz. 12:00
Strona internetowa zawodów:  http://www.triathlon.susz.pl/

Zapisy: http://sts-timing.pl/triathlonsusz/

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,290ObserwującyObserwuj
430SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze