17. Półmaraton Warszawski. Impreza rekordów kobiet. Jak poszło triathlonistom?

Kilkanaście tysięcy osób wzięło wczoraj udział w 17. Półmaratonie Warszawskim. Chociaż pogoda nie była idealna, nie przeszkodziło to wielu zawodnikom w uzyskaniu życiówek. Startowali również triathloniści.

ZOBACZ TEŻ: „Żyj odważnie”. Jurand Czabański chce zmierzyć się z najdłuższymi dystansami ultra

Równo o godzinie 11, po odegraniu i odśpiewaniu „Snu o Warszawie” tysiące zawodników ruszyło na trasę 17. Półmaratonu Warszawskiego. Po raz pierwszy od 2019 roku bieg zorganizowano bez ograniczeń pandemicznych, co oznaczało dużą frekwencję. Wystartowało dokładnie 10.049 osób!

Zwycięzcą pośród mężczyzn został Akopesha Abraham Kasongwor, który na metę przybiegł w czasie 01:00:55. Nie udało się złamać granicy godziny, co planowali organizatorzy wyścigu. Najwyżej z Polaków był Mateusz Kaczor, który zajął 18. miejsce (01:05:16).

Najszybszą zawodniczką była Aminet Ahmed Abde z Etiopii, która pokonała trasę w czasie 01:07:22, co jest nowym rekordem trasy. Najlepsza z Polek Iwona Bernardelli zajęła 9. miejsce (01:16:03). Tutaj pełne wyniki rywalizacji.

Szybka trasa sprzyjała dobrym wynikom

Trasa 17. Półmaratonu Warszawskiego wiodła głównymi arteriami stolicy. Była szybka i sprzyjała osiąganiu bardzo dobrych wyników, niosąc za sobą także szereg walorów turystycznych. Posiada atest PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki).

Zawodnicy startowali z Nowego Miasta. Trasa prowadziła na północ przez Plac Inwalidów aż za Plac Wilsona. Następnie uczestnicy ruszali w kierunku Starych Bielan, aby później obiegać Park Kępa Potocka.

W dalszej części zawodnicy mijali między innymi budynek Komitetu Olimpijskiego i mury Cytadeli. Mostem Gdańskim przebiegli na praską stronę Warszawy. Później z Mostu Świętokrzyskiego mogli zobaczyć między innymi zabudowę Starego Miasta. Całość kończyła się na mecie, która umieszczona była na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Trasa 17. Półmaratonu Warszawskiego – strona organizatora.

Życiówki i świetne wyniki triathlonistów

Podczas 17. Półmaratonu Warszawskiego na starcie stawiło się również wielu triathlonistów. Pośród mężczyzn na 39. miejscu uplasował się Tomasz Spaleniak, który miał czas 01:11:13. Dało mu to wysokie, 16. miejsce w kategorii M30.

Wysoko również Tomasz Brembor, który na mecie zameldował się z czasem 01:12:22. Sebastian Najmowicz przybiegł na metę w czasie 01:15:35. Startował też między innymi Łukasz Kalaszczyński, który ukończył bieg w czasie 01:27:59. – Dziś musiałem podjąć trudną decyzję o odpuszczeniu walki o życiówkę. Cieszę się, że w ogóle udało się wpaść na start i towarzyszyć moim zawodnikom w walce o ich życiówki – pisał w mediach społecznościowych populary PRO.

Startowało też wiele triathlonistek. Pośród nich była między innymi Monika Chodyna, która na metę przybiegła w czasie 01:37:44.

A czy Ty startowałeś w 17. Półmaratonie Warszawskim? Jeśli tak, to pochwal się swoim wynikiem w komentarzu poniżej tekstu!

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. UPs popełniłem 2xPB 1h21 i 10K w 37’50 w drugiej części biegu biegnąc NEGATIV SPLIT. Fantastyczna ta Wawka. Drugi raz tu startuje i w każdej imprezie MEGA atmosfera!

  2. Oj długo by wymieniać jakie jeszcze triathlonistki biegły w półmaratonie. Z pamięci: Martyna Lewandowska, Kinga Handzlik, Agnieszka Kropiewnicka, Anna Padlewska, Aleksandra Krawczyk, Anna Poplawska, Joanna Rębiś, Ida Cewińska, Ela Goler, Dominika Nowacka, Paulina Prugar, Marta Rayss, Agata Jarzebowicz. I ja 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane