Marta Łagownik zajęła wysokie miejsce w Pucharze Europy Holten

W miniony weekend odbył się ósmy etap Pucharu Europy w Triathlonie. W zawodach Holten ETU Sprint Triathlon Premium European Cup pod opieką trenera Marka Olszewskiego wzięło udział pięciu triathlonistów z Polski. Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim 750-20-5. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była Marta Łagownik, która zajęła 5 lokatę ze stratą 1 min. 18 sek. do pierwszego miejsca. Wysokie miejsce w stawce to również sporo punktów do rankingu (175.70). Po tym starcie Marta awansowało o 62 miejsca. Aktualnie zajmuje 131 pozycję w rankingu ETU. Nagroda pieniężna jaka była przewidziana za 5 miejsce to 1.000 Euro. Aleksandra Rudzińska ukończyła zawody na 15 miejscu, a Paulina Klimas na 22.

Krótki komentarz Marty Łagownik:

“5 miejsce w Pucharze Europy Premium w Holten niesamowicie mnie cieszy. Było gorąco. Kolejne punkty lecą do mojego rankingowego worka!”

FB Marta Łagownik

Poniżej aktualny ranking Pucharu Europy kobiet.

Wśród mężczyzn z dwóch Polaków lepiej wypadł Miłosz Sowiński, który zajął 37 miejsce na 64 zawodników ze stratą 1 min. 58 sek. do zwycięzcy. Miejsce w czwartej dziesiątce choć dało niewiele punktów (14.50) to Miłosz przeskoczył w rankingu o 7 miejsc góry. Tomasz Marcinek ukończył zawody na 42 miejscu.

Poniżej aktualny ranking Pucharu Europy mężczyzn.

Najbliższe wydarzenie z udziałem polskiej reprezentacji to Tiszaujvaros ITU Triathlon World Cup w dniach 7-8 czerwca.