25. Warszawski Triathlon Zimowy już 18 stycznia

Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. W sobotę, 18 stycznia 2014 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego „Stegny” w Warszawie odbędzie się jubileuszowy 25. Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem na Stegnach triumfowali: indywidualnie Piotr Łobodziński i Agnieszka Pawelec oraz drużynowo MarcPol Mapei Team w składzie Piotr Kirpsza, Bartosz Chojnacki i Kacper Gronkiewicz.  

 

Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobra forma treningu przed nowym sezonem – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike Marathon. – Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (6 okrążeń, 12 km). Trzy w jednym. Łączny dystans do pokonania wyniesie 18 km.

{gallery}triathlonzimowy1{/gallery}

Impreza na Stegnach ma charakter otwarty. Rywalizacja rozegra się w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. W zawodach drużynowych startują zespoły, złożone z dwóch lub trzech zawodników. Dla drużyn (męskich, kobiecych i „mieszanych”) stosowana jest osobna klasyfikacja. Nowością w regulaminie jest dopuszczenie do startu tzw. drużyn mieszanych, czyli złożonych z mężczyzn i kobiet.

 

Program XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego

8.00-10.00 – zgłoszenia do wyścigu drużynowego
8.00-12.00 – zgłoszenia do wyścigu indywidualnego
10.30 – start wyścigu drużynowego
12.30 – start wyścigu indywidualnego
14.30 – dekoracja zwycięzców i zakończenie XXV Warszawskiego Triathlonu Zimowego

{gallery}triathlonzimowy2{/gallery}

Dla każdego z uczestników przewidziane są ciepłe napoje i gorący posiłek. Obowiązuje limit 60 drużyn oraz 400 zawodników przy starcie indywidualnym. Organizatorami zawodów są Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Poland Bike i Fundacja Sport. Jubileuszowy 25. Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach już w sobotę, 18 stycznia.

 

Więcej na www.triathlonzimowy.pl i www.facebook.com/Warszawski.Triathlon.Zimowy

 

warszawski triathlon zimowy poland bike logo

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze