3 „Ironmany” i 16 połówek, czyli 2015 rok w triathlonie.

Takiego roku pod względem ilości imprez triathlonowych jeszcze nie było. W 2015 roku na triathlonowej mapie Polski pojawi się około 50 imprez. Już teraz mamy w kalendarzu 44 lokalizacje, ale wiemy, że to nie koniec i jeszcze w tym miesiącu powinniśmy poznać kolejne miasta. Z pewnością wydarzeniem kategorii A będą zawody w Gdyni i w Poznaniu. Dwie najważniejsze międzynarodowe marki triathlonowe zagoszczą w Polsce, a triathloniści po raz pierwszy będą mieli okazję walczyć o przepustki na MŚ Ironman 70.3 na krajowym podwórku. Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia zaoferuje 35 przepustek na Mistrzostwa Świata w Australii w 2016 roku.

 

Pojawiają się nowe imprezy. Być może jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego będziemy mieli okazję ogłosić dwie nowe i ważne lokalizacje, o które stara się dwóch niezależnych organizatorów. Do kalendarza dołącza również Bydgoszcz Triathlon – nie mylić z „Triathlon Borówno-Bydgoszcz”, to nowa impreza, która wejdzie do cyklu Enea Tri Tour, podobnie jak zawody Challenge Poznań, JBL Sieraków czy Triathlon Szczecin. Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 12 lipca 2015 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: krótki (950m pływania/45km trasy rowerowej/10,55km biegu) i superkrótki (475m pływania/22,5km trasy rowerowej/5,275km biegu).

 

– Doszliśmy do wniosku, że jest spore zapotrzebowanie na zawody triathlonowe w dużych miastach, zwłaszcza na dystansach osiągalnych także dla amatorów i debiutantów – tak motywują inicjatywę utworzenia zawodów organizatorzy Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński. – Bydgoszcz jest idealnym miejscem do zorganizowania dużej imprezy triathlonowej. Miasto posiada świetną infrastrukturę sportową, czystą rzekę Brdę przepływającą przez samo centrum oraz zrewitalizowane Bulwary, na których rozegrany zostanie etap biegowy„.

 

Bydgoszcz Triathlon 3

 

W ramach zawodów Bydgoszcz Triathlon przygotowano również klasyfikację drużynową, Mistrzostwa Polski Lekarzy i Prawników oraz sztafety. Rejestracja na zawody w Bydgoszczy, podobnie jak na Triathlon Susz, rozpoczęła się 15 grudnia. Niezależnie od imprezy na krótkich dystansach, Bydgoszcz będzie również areną zmagań triathlonistów na długim dystansie. Chętni mogą zapisać się na Triathlon Borówno – Bydgoszcz, czyli dystanse: 1.9km/90km/21km oraz 3.9km/180km/42km.  Dystanse długie już na dobre zagościły w Polsce. W przyszłym roku ludzie z żelaza będą mogli spróbować swoich sił w trzech takich triathlonach – również w Malborku i Wolsztynie.

 

Bazując tylko na dotychczasowym kalendarzu imprez, bez prognoz mówiących o kolejnych zawodach, w 2015 roku szykują się nam m.in.:

3 imprezy na dystansie Ironman

16 „połówek”

19 ćwiartek

6 olimpijek (draft i non draft)

25 sprintów i minisprintów

 

Sprawdźcie nasz kalendarz.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane