30. Warszawski Triathlon Zimowy – wyniki 2019

30. Warszawski Triathlon Zimowy tradycyjnie odbył się na terenie Toru Łyżwiarskiego „Stegny” w Warszawie. Te wyjątkowe zawody składają się z trzech konkurencji. Są to: bieg przełajowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Zawodnicy mieli do pokonania 4 km biegu, 2 km jazdy na łyżwach i 12 km jazdy rowerem mtb. Tegoroczną edycję ukończyło 210 zawodników.

Zawodnicy byli klasyfikowani w dwóch kategoriach, indywidualnej i drużynowej. W tym roku na pierwszym stopniu podium stanęli Piotr Małek i Anna Sajnóg. Jeśli chodzi o zestawienie drużynowe, to najlepiej zaprezentowała się ekipa męska MKK TEAM PŁOŃSK, wśród kobiet KAMYK RADZYMIN LADIES TEAM 2, a najlepsza drużyna mieszana to POWER RACING TEAM.

Najszybszym zawodnikiem, który ukończył tegoroczną trasę był triathlonista Tomasz Szala, jednak został on zdyskwalifikowany z powodu braku kasku na etapie łyżwiarskim. W tym roku po raz pierwszy został wprowadzony wymóg posiadania kasku podczas jazdy na łyżwach.