4Mobility Grand Prix w Aquathlonie – z Iławy na finał do Rumi

Blisko 140 młodych sportowców z całej Polski rywalizowało w Iławie w 4Mobility Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym. Atmosfera tych koordynowanych przez Polski Związek Triathlonu zawodów była adekwatna do niedzielnej pogody, czyli… gorąca!

 

„To była świetna impreza. Dopisała frekwencja, dopisała aura, wciąż spływają do nas pozytywne komentarze dotyczące organizacji. Cieszą nas także medale zdobyte przez reprezentantów iławskiego klubu Orka” – powiedział dyrektor zawodów Radosław Burza.

 

Rywalizacja na obiektach Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego odbywała się w ramach aquathlonowego Grand Prix – były to drugie zawody wspieranej przez 4Mobility serii. Wcześniejsze rozegrano w Poznaniu (12 marca), a na finał impreza przeniesie się do Rumi (30 kwietnia).

 

W Iławie gospodarze szczególnie brylowali w punktowanej w cyklu kategorii młodzików – po 400 m pływania i 2 km biegu złoty medal wywalczył 14-letni Maksymilian Kopiczko, a Jakub Bogusiewicz srebrny (obaj SSP Orka Iława). Brąz zawisł na szyi Marcina Stanglewicza (UKS Tri-Team Rumia). Wśród dziewcząt tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się Martyna Buko (MKS Medyk Giżycko) przed Martyną Bugałą (UKS 51 Lublin) i Eleonorą Tyndzik (UKS G-8 Bielany Warszawa).

 

aquathlon-Iawa2

 

U juniorów młodszych (600 m pływania i 3 km biegu) triumfował Kuba Kowalski (GTT Diament Gniezno) przed Tomaszem Maksymowiczem (UKS G-8 Bielany Warszawa) i Mateuszem Wamką (MUKS Piętnastka Bydgoszcz). Szymon Dzik (SSP Orka Iława), który trzy tygodnie temu wygrywał w Poznaniu tym razem zajął czwarte miejsce. Wśród juniorek młodszych złoto wywalczyła Magdalena Sudak, srebro jej siostra Zuzanna (obie UKS G-8 Bielany Warszawa), a brąz Maja Bużycka z Mławy.

 

Jak podkreślił Radosław Burza po dwóch edycjach serii krystalizują się liderzy poszczególnych kategorii wiekowych, ale to zaplanowany na 30 kwietnia finał w Rumi pozwoli na podsumowanie młodzieżowej rywalizacji. Według zapowiedzi dyrektora finałowych zawodów Piotra Nettera, zawody na Pomorzu będą bardzo silnie oblegane.

 

„Rumia ma tę przewagę, że aquathlonowe Grand Prix odbyło się u nas już sześciokrotnie i rokrocznie notujemy rosnące zainteresowanie imprezą. Ze względów organizacyjnych musimy jednak przyjąć limit około 300 osób, gwarantujemy za to sportową atmosferę i atrakcyjną imprezę dla uczestników i kibiców, a dla naszego miasta i triathlonu w Polsce dobrą promocję” – mówił.

 

Do udziału w finałowej rundzie 4Mobility Grand Prix zaproszeni są sportowcy w wieku 14-19 lat (kategorie GP) oraz dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat.

4Mobility Grand Prix w Aquathlonie Pościgowym to koordynowany przez Polski Związek Triathlonu cykl, którego celem jest promocja dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślił prezes federacji Paweł Jarski to właśnie w tej serii pływacko-biegowych zawodów związek upatruje szans na wyłapywanie najzdolniejszej młodzieży z predyspozycjami do triathlonu, którzy mogliby rozpocząć szkolenie, nakierowane na start w igrzyskach.

 

Więcej informacji, w tym zapisy do 4Mobility Grand Prix w Aquathlonie:
http://triathlon.pl/aquathlon-grand-prix/

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

12,869FaniLubię
556ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X