5150 Warsaw – spektakularny triathlon w stolicy

Ruszyła strona internetowa 5150 Warsaw Triathlon. Będzie to druga w Polsce (po Gdyni) impreza na licencji World Triathlon Corporation (właściciela marki IRONMAN). O tym, co wydarzy się 12 czerwca w Warszawie opowiada Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution, organizator zawodów. Rozmawia Jasiek Szczepłek. 

 

Jasiek Szczepłek: Zaledwie miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że Warszawa będzie gospodarzem prestiżowych zawodów triathlonowych. Pojawiło się mnóstwo pytań. Dziś poznaliśmy odpowiedzi na większość z nich. Ale po kolei. Gdzie pływanie?

Michał Drelich: Pływanie w Zalewie Zegrzyńskim. Start i strefa zmian T1 będą zlokalizowane na terenie ośroda Rewita WDW Rynia. Ośrodek posiada piękną, piaszczystą plażę oraz duży teren wraz z dobrym hotelem.

 

 trasa plywacka_wawa_luty2016

 

Wiele osób spekulowało, że może pływanie w Wiśle albo Jeziorku Czerniakowskim. Dlaczego nie zdecydowaliście się na żadne z tych rozwiązań?

Przygotowując szczegółową koncepcję imprezy braliśmy pod uwagę wiele miejsc, ale żadne z wymienionych powyżej nie spełnia wymagań dla tak dużej imprezy jak 5150 Warsaw Triathlon. Wisła jest rzeką nieuregulowaną, w dodatku na odcinku warszawskim stosunkowo płytką i niestabilną. Natomiast Jeziorko Czerniakowskie jest zbyt małym zbiornikiem, by organizować w nim zawody dla tak dużej liczby zawodników. Proszę mi wierzyć, że sprawdziliśmy wszystkie możliwe zbiorniki wodne w Warszawie i okolicach i Zalew Zegrzyński jest optymalnym rozwiązaniem.

 

Jak będzie wyglądała trasa kolarska?

Zawodnicy będą mieli do pokonania 40 kilometrowy odcinek z Rynii do Warszawy. Trasa jest szybka i płaska. Prowadzi szerokimi drogami wojewódzkimi. Atrakcją będzie z pewnością przejazd Mostem Północnym i Wisłostradą. Strefa T2 będzie zlokalizowana na ul. Senatorskiej przy Placu Teatralnym.

 

 trasa rower_wawa_luty2016

 

Brzmi świetnie. A trasa biegowa?

Bieganie odbędzie się w sercu Warszawy. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 km między innymi ulicami Moliera, Krakowskie Przedmieście, Karowa. Przy trasie biegowej znajduje się Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Uniwersytet Warszawski i wiele innych zabytkowych budowli. Meta na Placu Teatralnym przy gmachu Opery Narodowej.

 

trasa biegowa_wawa_luty2016

Strefę T1 i T2 dzieli około 30 kilometrów. To może być problem dla części zawodników, szczególnie spoza Warszawy. Czy organizator zapewni transport na start w dniu imprezy?

Nie tylko w dniu imprezy, ale także w przeddzień będą jeździły specjalne, bezpłatne shuttle busy. Będzie można nimi dojechać na start, a także wrócić w okolice mety. Zawody triathlonowe, które mają strefy zmian T1 i T2 w różnych miejscach wcale nie są rzadkością na świecie. Podobnie wygląda to chociażby podczas Mistrzostw Europy IRONMAN we Frankfurcie, gdzie odległość między startem a metą też wynosi około 30 kilometrów.

 

 ORGANIZACJA METY_wawa_luty2016

 

Kiedy ruszają zapisy i ile będzie wynosiła opłata startowa?

Zapisy ruszają 15 lutego. Opłata startowa dla pierwszych 500 osób wynosi 75 Euro, a dla kolejnych 1000 osób – 100 Euro. W pakiecie zawodnicy otrzymają m.in. pamiątkowy plecak New Balance oraz medal i koszulkę finishera na mecie.

 

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich gorąco do udziału w 5150 Warsaw Triathlon.

 

 

 

 

 

 

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane