5i50 Warsaw Triathlon z lekcją historii

12 czerwca 2016 odbędzie się 5150TM Warsaw Triathlon. Będą to pierwsze w Warszawie zawody triathlonowe na licencji World Triathlon Corporation – właściciela legendarnej marki IRONMAN. Przy tej okazji organizatorzy postanowili przypomnieć historię warszawskiego triathlonu.    

 

  • Pierwsze zawody triathlonowe w stolicy odbyły się w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku i w różnych formach rozgrywane są do dzisiaj. Chcemy zebrać historyczne zdjęcia, materiały wideo, wycinki prasowe, medale, numery startowe oraz wspomnienia uczestników, a następnie zorganizować w Warszawie wystawę pod hasłem „Zakochaj się w triathlonie” – mówi Michał Drelich z agencji Sport Evolution.

 

Organizatorzy czekają na wszystkie historyczne oraz współczesne materiały pod adresem [email protected]. Najciekawsze zgłoszenia zostaną opublikowane na oficjalnym fanpage’u www.facebook.com/5150warsaw oraz zaprezentowane na wystawie poświęconej historii triathlonu w Warszawie. 

 

5150TM Triathlon Series to globalny cykl zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim (1,5km pływania – 40km rowerem – 10km biegu). Pomysłodawcą serii jest World Triathlon Corporation, organizator największego na świecie cyklu triathlonowego IRONMAN (ponad 300.000 uczestników). Organizatorem zawodów w Warszawie jest agencja Sport Evolution, wyłączny licencjobiorca marki IRONMAN w Polsce.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Impreza jest dla wszystkich.

    Poprawna nazwa to 5150.
    5i50 występuje tylko jako logotyp z „I-dot”, ale obie oznaczają tę samą serię.

  2. czy to jest impreza dla najlepszych tego świata, czy ogólnie dostępna dla amatorów?

  3. Jak ta impreza się poprawnie nazywa 5i50 czy 5150, czy obie nazwy są dozwolone i równo znaczne ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane