6 triathlonistów wystartuje jutro na Poland Extreme Triathlon

Dzisiaj spotkają się na wspólnej kolacji, a już jutro sześciu śmiałków wyruszy na trasę Poland Extreme Triathlon, która prowadzi od Helu po Gubałówkę.

Jak mówią organizatorzy, to najbardziej ekstremalne zawody triathlonowe w naszym kraju. Poland Extreme Triathlon bez wątpienia jest wyzwaniem, które wymaga od uczestników nie tylko kondycji fizycznej, ale i hartu ducha. A ten na pewno będzie potrzebny podczas czterodniowego wyścigu, który prowadzi przez całą Polskę.

Od morza po góry – trasa Poland Extreme Triathlon

Trasa, z którą w ciągu najbliższych kilku dni zmierzy się 6 uczestników ma dokładnie 12 km pływania, 690 km roweru oraz 95 km biegania. Dystans podzielony został na etapy, które triathloniści pokonywać będą kolejno przez cztery dni. Na wtorek (16 sierpnia) zaplanowano pływanie oraz 150 km roweru. Na środę (17 sierpnia) 350 km roweru. Na czwartek (18 sierpnia) ostatnie 180 km roweru oraz 22 km biegu. Ostatniego dnia w piątek (19 sierpnia) finałowe zawodników czeka 75 km do mety.

Część pływacka rozpoczyna się w Jastarni i kończy w Rewie. Uczestnicy przepłyną więc 12 km w wodach Zatoki Puckiej, zanim wsiądą na pierwszą część etapu kolarskiego. Etap rowerowy ciągnąć się będzie przez 690 km z północy na południe – od nadmorskich płaszczyzn po górskie tereny (wjazd na około 850 m n.p.m.). Jego koniec zlokalizowany jest w Korbielowie. To stamtąd zawodnicy wyruszą na ostatnią biegową część wyścigu, która po 95 km zakończy się na Gubałówce. Suma przewyższeń trasy biegowej wynosi 3349 m.

Trasa pływacka

Trasa pływacka Poland Extreme Triathlon Poland 2022
źródło: Poland Extreme Triathlon

Trasa kolarska

Trasa kolarska Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Poland Extreme Triathlon

Trasa biegowa

Trasa biegowa Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Poland Extreme Triathlon

6 śmiałków przemierzy Polskę

Dzisiaj o godzinie 19:00 sześciu mężczyzn spotka się na wspólnej kolacji oraz odprawie technicznej, która zapowie szczegółowo to, co czekać ich będzie podczas 4 dni ekstremalnego triathlonowego wyzwania. Jutro zaś dokładnie o godzinie 7:00 wybrzmi sygnał do rozpoczęcia rywalizacji, podczas której okaże się, który z nich najszybciej pokona wymagającą trasę.

Triathlonistami, którzy staną jutro na piaskach helskiego półwyspu i wskoczą do wody, rozpoczynając wyścig, będzie: Michał Lisiewicz, Marcin Mikoś, Marcin Romanow, Waldemar Stawowczyk, Wojciech Wąsik oraz Bartłomiej Śliwkiewicz.

Marcin, uczestnik Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Polad Extreme Triathlon FB

Wojtek, uczestnik Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Polad Extreme Triathlon FB

MArcin, uczestnik Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Polad Extreme Triathlon FB

Bartek, uczestnik Poland Extreme Triathlon Poland 2022
źródło: Polad Extreme Triathlon FB

Waldek, uczestnik Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Polad Extreme Triathlon FB

Michał, uczestnik Poland Extreme Triathlon 2022
źródło: Polad Extreme Triathlon FB

Progres wszystkich uczestników będziecie mogli śledzić na bieżąco na stronie event.trackcourse.com. Szczegółowy harmonogram wydarzenia, trasę oraz wszystkie inne informacje znajdziecie zaś na stronie wydarzenia plxtri.com.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,501FaniLubię
978ObserwującyObserwuj
284SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X