8 lokalizacji Serii Mistrzostw Świata w Triathlonie ITU 2018

Seria Mistrzostw Świata w Triathlonie WTS (World Triathlon Series) jest corocznym cyklem zawodów na dystansie olimpijskim czyli 1.500 m pływania ze startu wspólnego, 40 km jazdy na rowerze w konwencji z draftingiem czyli jazdą w grupie, 10 km biegu lub o połowę krótszy dystans sprinterski. Seria liczy osiem startów, czyli jeden mniej niż w roku ubiegłym. Ostatni wyścig to Wielki Finał. Na koniec sezonu triathlonista z największą liczbą punktów  zostaje Mistrzem Świata. Łączna pula nagród WTS opiewa na 3 miliony dolarów.

To wszystko będzie można zobaczyć w TVP Sport. Jeśli chcesz oglądać zawody na żywo będziesz mógł to zrobić na stronie www.sport.tvp.pl. Natomiast premiera z polskim komentarzem emitowana jest parę dni później w kilku powtórkach. Zawody komentują Filip Szołowski (Labosport) i Piotr Dębowski.

Zawody będzie można również oglądać na stronie www.triathlonlive.tv po wykupieniu rocznego abonamentu w wysokości 24.99 €. W tej cenie otrzymujemy transmisję na żywo ze wszystkich ośmiu wyścigów, najwyższej jakości obraz, ujęcia z wody, lądu i powietrza. Możliwość odbioru na urządzeniach mobilnych. Jeżeli spóźnisz się z relacją na żywo nic nie przepada bo można obejrzeć ponownie w dowolnym czasie.

Tradycyjnie już w pierwszy weekend marca przeniesiemy się do Abu Dhabi. Jak co roku następują drobne zmiany w lokalizacjach. W tym sezonie z cyklu wypadają Sztokholm i Rotterdam. Pojawi się za to wyścig na Bermudach. Wielki Finał zawita do Gold Coast w Australii.

A oto osiem miast, które w tym roku będą gościły najlepszych triathlonistów na świecie.

Abu Dhabi, ZEA 2-3 marzec 

Abu Dhabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich z historią sięgającą 3000 r. p.n.e. W mieście widać tradycje arabskie znacznie bardziej niż w nowoczesnym Dubaju. Rozwój miasta nastąpił w związku z wydobyciem ropy naftowej. Miasto jest znane z Grand Prix Abu Dhabi Formuły 1. Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają uwagę wyjątkową architekturą, w Abu Dhabi znajduje się najbardziej luksusowy hotel na świecie Emirates Palace oraz najbardziej pochylony wieżowiec, jego odchylenie od pionu wynosi 18 stopni, jest to 4,5 razy więcej od Krzywej Wieży w Pizie. Triathloniści rywalizujący w zawodach będą przejeżdżali przez tor formuły 1 Yas Marina Circuit oraz wokół centrum rozrywki Ferrari World. 

fot. ITU

Bermudy 28-29 kwiecień

Bermudy kojarzone są z białymi dachami i pastelowymi kolorami domów. Na wyspach nie ma przemysłu ciężkiego, a głównym źródłem dochodów jest turystyka. Najchętniej odwiedzane są oczywiście piękne plaże. Popularną aktywnością jest nurkowanie na pobliskich rafach koralowych. Na Bermudach mieszka Mistrzyni Świata w triathlonie Flora Duffy.

fot. ITU

Jokohama, Japonia 12-13 maj

Wraz z Tokio tworzy potężne megapolis – jedno z największych na świecie. Nowoczesna architektura miasta udowadnia, że znajduje się w najbardziej uprzemysłowionym państwie świata pod względem technologii i cybernetyki. Miejscowe Muzeum Sztuki posiada bogate zbiory takich malarzy jak Picasso, Dali czy Cezanne. Landmark Tower to najwyższy budynek w mieście, w którym znajduje się jedna z najszybszych wind na świecie, poruszająca się z prędkością 45 km/h na wysokość 750  m.

fot. ITU

Leeds, Wielka Brytania 9-10 czerwiec

Leeds gwarantuje ciepłe przywitanie i kosmopolityczną atmosferę, oferując dostatek barów, restauracji, teatrów i innych rozrywek. Miasto jest zdobywcą tytułów “Najlepsze Miasto w Wielkiej Brytanii” oraz “Ulubione Miasto w Wielkiej Brytanii”. Jest najszybciej rozwijającym się miastem Zjednoczonego Królestwa jak również jest to najlepszy ośrodek uniwersytecki w kraju.

fot. ITU

Hamburg, Niemcy 14-15 lipiec

Hamburg jest drugim największym miastem w Niemczech po Berlinie, w mieście znajduje się największy port morski w kraju. Położony jest nad rzeką Łabą. Pomimo swojej wielkości w Hamburgu nie ma wieżowców. Najwyższe budynki sięgają wysokości 10 piętra. Hamburg zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie pod względem liczby znajdujących się w mieście konsulatów. No i jak myślicie, skąd wziął się hamburger? Właśnie od befsztyka po hambursku czyli kotleta z siekanej wołowiny.

fot. ITU

Edmonton, Kanada 27-29 lipiec

Edmonton znajduje się w zachodniej części Kanady. Mówi się, że stamtąd wszędzie jest daleko. W związku z tym miasto stało się samowystarczalne pod względem rozrywki. Edmonton jest znane jaki “Festiwalowe Miasto Kanady”. Miasto gości ponad 30 festiwalów rocznie. Znajduje się tam największa galeria handlowa na świecie West Edmonton Mall z ponad 800 sklepami, 110 restauracjami, parkiem wodnym, parkiem rozrywki, mini-golfem, salami kinowymi a to wszystko pod jednym dachem. Będąc w Edmonton warto wybrać się na trekking w góry Canadian Rockies.

fot. ITU

Montreal, Kanada – 25-26 sierpień

Montreal pomimo, że leży w Kanadzie jest drugim francuskojęzycznym miastem na świecie, zaraz po Paryżu. Leży na wyspie nad ważną pod względem gospodarczym rzeką Świętego Wawrzyńca. W mieście powstał największy ogród botaniczny na świecie – Biodome. We wschodniej części miasta znajduje się stadion olimpijski zbudowany na potrzeby igrzysk w 1976 roku.

fot. ITU

Wielki Finał – Gold Coast, Australia 12-16 wrzesień

Miasto znane jest ze słonecznej pogody, długich złocistych plaż, kwitnącego życia nocnego oraz wielu imprez sportowych, dlatego jest jednym z najczęściej odwiedzanym miastem w Australii. Jeżeli chodzi o sporty wodne to nie ma takiego drugiego miejsca w Australii. W promieniu 200 km znajduję się kilka rezerwatów przyrody, w których można podziwiać dziką australijską przyrodę.

fot. ITU

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze