Powitanie! ” 8 minut motywacji”

0

Podczas ostatniej Gali Polskiego Triathlonu dostało mi się od przyjaciół. Po to się ich w końcu ma, żeby mówili jak jest, a nie po to, żeby chwalili, kiedy nie ma czego chwalić. To fakt. Od zawodów Ironman RPA w 2017 roku zniknąłem na dobre. Z dzieckiem, które współtworzyłem od początku, czyli Akademią Triathlonu, miałem przez ten okres niewiele wspólnego. Nie będę tu opisywał przyczyn i analizował ostatnich 3 lat. Każdy kto śledził powstanie i budowanie Business Insider Polska i kilku inicjatyw z tym związanych, wie, ile nakładów energii i pracy to kosztowało. A czas z gumy nie jest. Ale skoro powiedziałem, że nie będzie tłumaczenia, to nie będzie. Zamykamy temat i otwieramy nowy rok już z regularnym pisaniem i pojawianiem się na Akademii. I came back! 

Celowo wstawiłem w tym artykule jako główne zdjęcie to z 2011 roku, kiedy to podczas Mistrzostw Polski w Suszu, razem z Piotrem Adamczykiem, Bartkiem Topą i Tomkiem Karolakiem, byłem Ambasadorem Herbalife Triathlon Susz. Niezapomniany czas, od którego wiele rzeczy zaczęło się na poważnie i trzeba do nich wrócić… na poważnie.

8 minut motywacji w 2019 roku 

Rok 2019 zacznę od zbierania tematów do cyklu 8 minut motywacji. Tym, którzy nie znają tematu, należy się krótkie wyjaśnienie. #8minutmotywacji wymyśliłem kilka lat temu w drodze na basen. Wstawałem wtedy wcześnie rano (5.30), aby o 6.00 rozpocząć trening pływacki. Droga na basen zajmowała mi 8 minut. W tym czasie opowiadałem o motywacji i metodyce treningu, ale również dzieliłem się wiedzą ze studiów na AWF, książek, rozmów z inspirującymi ludźmi, itp.

Od czasu do czasu „8 minut motywacji” miało swoich gości, jak np.: Jerzego Górskiego czy profesora Artura Pupkę. Rozpoczynając przerwę od treningów na poziomie „zaawansowany amator” (a więc od 10 do 15 godzin tygodniowo), przerwałem również poranne video live na FB. Wszystko zgodnie z zasadą, że jeżeli czas na hobby i zajęcia dodatkowe może wpływać negatywnie na twoje życie zawodowe i rodzinne, trzeba to ograniczyć lub przerwać. 

Dziękuję tym, którzy niestrudzenie namawiali mnie do tego, abym wrócił do pomysłu „8 minut”, bo to dawało motywacyjnego kopa i wiedzę innym. Dziękuję Bartkowi Siudakowi i Krzyśkowi Dietrichowi! Jak widzicie czasami i Ojciec Dyrektor sam potrzebuje motywacji. To zawsze działa w obie strony. Dzięki! 

Wracam do „8 minut” od najbliższego poniedziałku i potrzebuję Waszej pomocy. To będzie video dla Was, a więc przyda się również Wasza sugestia, o czym mówić? Jakie tematy poruszać? Wpisujcie proszę w komentarzach i/lub wysyłajcie w prywatnych wiadomościach, o czym chcielibyście usłyszeć? Stworzyłem również zamknietą grupę na FB „8 minut motywacji” i to tam od 7 stycznia będziemy się spotykać.

Na moim profilu FB mam nie tylko znajomych triathlonistów i sportowców, więc nie będziemy budzić wcześnie rano wszystkich, a tylko tych, którzy chcą. Zapisujcie się do tej grupy. Spotykamy się w poniedziałek, 7 stycznia o 5.40. Godziny emisji „8 minut motywacji” będą różne, bo zmieni się również mój grafik treningowo – zawodowy. O wszystkim będę informował na bieżąco. W tej chwili (stan na styczeń 2019 roku) spotkania w ramach “8 minut” odbywają się według następującego harmonogramu: 

Zaczynamy. Czekam na Wasze propozycje tematów.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here