Powitanie! ” 8 minut motywacji”

Podczas ostatniej Gali Polskiego Triathlonu dostało mi się od przyjaciół. Po to się ich w końcu ma, żeby mówili jak jest, a nie po to, żeby chwalili, kiedy nie ma czego chwalić. To fakt. Od zawodów Ironman RPA w 2017 roku zniknąłem na dobre. Z dzieckiem, które współtworzyłem od początku, czyli Akademią Triathlonu, miałem przez ten okres niewiele wspólnego. Nie będę tu opisywał przyczyn i analizował ostatnich 3 lat. Każdy kto śledził powstanie i budowanie Business Insider Polska i kilku inicjatyw z tym związanych, wie, ile nakładów energii i pracy to kosztowało. A czas z gumy nie jest. Ale skoro powiedziałem, że nie będzie tłumaczenia, to nie będzie. Zamykamy temat i otwieramy nowy rok już z regularnym pisaniem i pojawianiem się na Akademii. I came back! 

Celowo wstawiłem w tym artykule jako główne zdjęcie to z 2011 roku, kiedy to podczas Mistrzostw Polski w Suszu, razem z Piotrem Adamczykiem, Bartkiem Topą i Tomkiem Karolakiem, byłem Ambasadorem Herbalife Triathlon Susz. Niezapomniany czas, od którego wiele rzeczy zaczęło się na poważnie i trzeba do nich wrócić… na poważnie.

8 minut motywacji w 2019 roku 

Rok 2019 zacznę od zbierania tematów do cyklu 8 minut motywacji. Tym, którzy nie znają tematu, należy się krótkie wyjaśnienie. #8minutmotywacji wymyśliłem kilka lat temu w drodze na basen. Wstawałem wtedy wcześnie rano (5.30), aby o 6.00 rozpocząć trening pływacki. Droga na basen zajmowała mi 8 minut. W tym czasie opowiadałem o motywacji i metodyce treningu, ale również dzieliłem się wiedzą ze studiów na AWF, książek, rozmów z inspirującymi ludźmi, itp.

Od czasu do czasu „8 minut motywacji” miało swoich gości, jak np.: Jerzego Górskiego czy profesora Artura Pupkę. Rozpoczynając przerwę od treningów na poziomie „zaawansowany amator” (a więc od 10 do 15 godzin tygodniowo), przerwałem również poranne video live na FB. Wszystko zgodnie z zasadą, że jeżeli czas na hobby i zajęcia dodatkowe może wpływać negatywnie na twoje życie zawodowe i rodzinne, trzeba to ograniczyć lub przerwać. 

Dziękuję tym, którzy niestrudzenie namawiali mnie do tego, abym wrócił do pomysłu „8 minut”, bo to dawało motywacyjnego kopa i wiedzę innym. Dziękuję Bartkowi Siudakowi i Krzyśkowi Dietrichowi! Jak widzicie czasami i Ojciec Dyrektor sam potrzebuje motywacji. To zawsze działa w obie strony. Dzięki! 

Wracam do „8 minut” od najbliższego poniedziałku i potrzebuję Waszej pomocy. To będzie video dla Was, a więc przyda się również Wasza sugestia, o czym mówić? Jakie tematy poruszać? Wpisujcie proszę w komentarzach i/lub wysyłajcie w prywatnych wiadomościach, o czym chcielibyście usłyszeć? Stworzyłem również zamknietą grupę na FB „8 minut motywacji” i to tam od 7 stycznia będziemy się spotykać.

Na moim profilu FB mam nie tylko znajomych triathlonistów i sportowców, więc nie będziemy budzić wcześnie rano wszystkich, a tylko tych, którzy chcą. Zapisujcie się do tej grupy. Spotykamy się w poniedziałek, 7 stycznia o 5.40. Godziny emisji „8 minut motywacji” będą różne, bo zmieni się również mój grafik treningowo – zawodowy. O wszystkim będę informował na bieżąco. W tej chwili (stan na styczeń 2019 roku) spotkania w ramach „8 minut” odbywają się według następującego harmonogramu: 

Zaczynamy. Czekam na Wasze propozycje tematów.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane