Polki w pierwszym dniu MŚ IRONMAN 70.3 Lahti [Wyniki AG]

Sobota była pierwszym dniem mistrzostw świata IRONMAN 70.3 w Lahti. W Finlandii wystartowało wczoraj ponad 2.000 zawodniczek, pośród których była grupa ponad 50 Polek. Zobacz wyniki wszystkich polskich age-grouperek!

Pierwszy dzień mistrzostw świata IRONMAN na dystansie 70.3 przyniósł nam spore emocje. Jedną z najlepszych age-grouperek zawodów została Joanna Sołtysiak, która zwyciężyła w grupie K30-34, a także miała 2. czas pośród wszystkich zawodniczek AG w klasyfikacji OPEN.

We wczorajszym wyścigu mieliśmy też kilka innych dobrych wyników Polek. Ewelina Wołos zajęła 9. miejsce w kategorii K35-39 (4:40:25). Zadowolona była również Ewa Urbańska, która uplasowała się na 9. miejscu w kategorii K45-49.

Obiecywałam, że będę walczyć i cisnęłam od samego początku do końca. Jestem 9 kobietą na świecie z mojej kategorii na Mistrzostwach Świata. Czuję ogromną wdzięczność za niesamowite wsparcie, jakie miałam po drodze i dziś, za to, że mogłam tu być oraz że mam renera, który potrafi mnie przygotować tip-top na najważniejsze starty – napisała zawodniczka.

Wysoko również Julita Sikora, która z czasem 5:14:33 uplasowała się na 13. miejscu w swojej kategorii. Poniżej zobaczysz wyniki wszystkich polskich age-grouperek.