Roksana Słupek wygrała Puchar Afryki! Polka w Les Bergen du Lac-Tunis

Genialny powrót Roksany Słupek po kontuzji! Polska triathlonistka na szczycie podium. Wyprzedziła wszystkie rywalki, choć walka była naprawdę zaciekła.

Uczestniczki miały do pokonania 750 m pływania, 22,8 km na rowerze i 5 km biegu. Jak wyglądały tegoroczne zawody PA w Les Bergen du Lac-Tunis?

Wyścig do ostatniej sekundy!

Fenomenalny start Roksany Słupek. W niedzielę (5.11) zajęła 1. miejsce na PA Les Bergen du Lac-Tunis! Ukończyła tunezyjską trasę w 01:05:35.

Na podium stanęły:
1. Roksana Słupek (01:05:35)
2. Katharina Möller (01:06:06)
3. Alessia Orla (01:06:15)

Rywalizacja była naprawdę zacięta. Słupek przepłynęła pierwszy etap w 10:21. Była pierwsza, jednak tuż za nią z wody wyszła Alessia Orla. Polka wyprzedziła Włoszkę o 2 sekundy. Obie triathlonistki opuściły strefę T1 po 29 sekundach.

Na rowerze najszybsza okazała się zawodniczka z Niemiec. Katharina Möller wysunęła się na prowadzenie w części kolarskiej, z czasem 35:12. Ostatecznie o wyniku zawodów przesądził bieg i to on zapewnił Polce zwycięstwo. Roksana Słupek jako jedyna zeszła poniżej 19 minut. Czasy wszystkich uczestniczek można sprawdzić tutaj.

Roksana Słupek: „Wygrałam coś znacznie więcej”

Triathlonistka stwierdziła po wygranej: Kto był blisko mnie w ostatnich miesiącach wie, że wczoraj wygrałam coś znacznie więcej niż zawody. Nie chciałam zapowiadać, że „wrócę”, chciałam to zrobić. Tunis to pierwszy start Polki od tegorocznych zawodów WTCS w Yokohamie.

Choć Słupek ukończyła wtedy trasę, stan zdrowia nie pozwolił jej na dalsze wyścigi. Do japońskich zawodów triathlonistka podeszła… z pękniętą łopatką! Jak do tego doszło? Polka doznała urazu podczas wojskowych MŚ, na których zderzyła się z zawodniczką z Francji. Kontuzja okazała się poważniejsza, niż z początku się wydawało. Dlatego po Yokohamie Słupek wycofała się z zawodów na kilka miesięcy.