Wojskowe MŚ – 5. miejsce Pauliny Klimas, kraksa Roksany Słupek

We Francji rozgrywane są wojskowe mistrzostwa świata w triathlonie. Dzisiaj na starcie rywalizacji Elity kobiet stanęły trzy Polki – Paulina Klimas, Agnieszka Jerzyk i Roksana Słupek.

Zawodnicy i zawodniczki z ponad 20 krajów rywalizują na wojskowych mistrzostwach świata w triathlonie. Polskę we francuskim Brive reprezentują Paulina Klimas, Roksana Słupek, Agnieszka Jerzyk oraz Michał Oliwa i Bartosz Smęda.

Dzisiaj mogliśmy najpierw śledzić rywalizację Elity kobiet. Zawodniczki czekało 1500 metrów pływania, następnie 40 kilometrów na rowerze, a wyścig kończył bieg na 10 kilometrów. Roksana Słupek pisała przed wyścigiem, że trasa jest bardzo wymagająca.

Trzymajcie kciuki o 14. Ciężko powiedzieć, do której, bo trasa tegorocznych Mistrzostw Świata jest naprawdę wymagająca! Zarówno na rowerze, jak i biegu górki, a dodatkowo cały bieg poprowadzony jest po szutrze.

Niezły początek na pływaniu

Wyścig zaczął się dość dobrze dla naszych reprezentantek. Roksana Słupek 1500 metrów pokonała w czasie 00:20:43, co dawało jej 3. miejsce. Paulina Klimas wyszła z wody 3 sekundy później. Agnieszka Jerzy plasowała się tuż poza pierwszą „10″.

Z części rowerowej najbardziej zadowolona mogła być Paulina Klimas. Dystans 40 kilometrów pokonała w czasie 01:11:19, co było najlepszym wynikiem. Niestety pecha miała Roksana Słupek. Na jednym z zakrętów zderzyła się z rywalką z Francji. Roksana straciła tam sporo czasu, ale nie wycofała się z rywalizacji.

Francuska dominacja na biegu

Zawodniczki czekał jeszcze wymagający bieg. Przez dłuższy czas Paulina Klimas biegła wraz z Zsanett Bragmayer będąc kilkadziesiąt sekund za prowadzącą Mathilde Gautier.

Liderująca Francuzka biegła mocno już do samego końca. Tymczasem dwie inne zawodniczki gospodarzy w końcowej części wyścigu przypuściły atak na pozycje medalowe Audrey Merle i Sandra Dodet przeskoczyły Klimas i Bragmayer.

Trzy zawodniczki z Francji zdobyły wszystkie pozycje medalowe. Gautier miała na mecie czas 02:12:54. Niecałą minutę później przybiegła Merle, a kilka sekund straty miała Dodet.

Paulina Klimas zajęła 5. miejsce. Jej czas to 02:14:27. W TOP10 mamy też Agnieszkę Jerzyk, która zajęła 9. miejsce z czasem 02:21:09. Roksana Słupek pomimo wypadku dotarła na metę. Jej czas 02:44:08 dał 23. miejsce.