Dobry wynik Kacpra Stępniaka w MŚ na długim dystansie!

Dzisiaj rano rozpoczął się ostatni dzień rywalizacji w ramach mistrzostw świata na Ibizie. W wyścigu Elity na długim dystansie mieliśmy Kacpra Stępniaka, dla którego był to pierwszy wyścig w tym sezonie. Polak może być zadowolony!

Bardzo ciekawie zapowiadał się wyścig Elity w ramach mistrzostw świata na długim dystansie World Triathlon. Kibicowaliśmy Kacprowi Stępniakowi, który stanął przed trudnym zadaniem. Pośród jego rywali byli między innymi Antonio Lopez, Richard Varga, Cody Beals, Joe Skipper oraz Clement Mignon. Zawodnicy mieli do pokonania 3 kilometry pływania, 116 kilometrów na rowerze, a następnie 30 kilometrów biegu.

Jestem podekscytowany tym pierwszym startem, bo fajnie przepracowałem ostatnie pół roku. Wszystkie treningi szły zgodnie z planem. W ostatnim tygodniu przytrafiła się mała przygoda zdrowotna, ale już jest wszystko dobrze. Jestem dobrej myśli, a jutro wystartuję z bojowym nastawieniem – mówił nam zawodnik.

Varga pierwszy po pływaniu

Zaskoczenia nie było, bo z wody jako pierwszych wyszedł jeden z najlepszych triathlonowych pływaków – Richard Varga. Słowak miał czas 00:35:40 i kilka sekund przewagi nad Joshem Ambergerem. Na 3. miejscu był Rico Bogen z Niemiec. Kacper Stępniak miał czas 00:37:33, co dawało mu 9. miejsce.

Bogen wyszedł na prowadzenie, bo najszybciej pokonał pierwsze okrążenie na rowerze. Tuż za nim pojawił się jednak Francuz Clement Mignon, który na poprzednich MŚ na długim dystansie, rozgrywanych w Samorin, zajął 5. miejsce. Kacper Stępniak utrzymywał się w TOP10 wyścigu.

Do T2 jako pierwsza dotarła trójka Bogen, Mignon, Lopez. Niemiec miał 25 sekund przewagi nad Mignonem i ponad 2 minuty nad kolejnym Lopezem. Stępniak miał w tym momencie ponad 6 minut straty do lidera i rozpoczynał bieg, będąc w okolicach 12. miejsca.

Dobry bieg po wynik w TOP10

Zawodnicy mieli do pokonania jeszcze 3 okrążenia trudnego biegu. Joe Skipper mówił wcześniej, że jest to jedna z najtrudniejszych tras, z którymi mierzył się w karierze.

Po pewnym czasie sytuacja w czołówce zaczęła się zmieniać. Rico Bogen znacznie osłabł i spadł na dalszą pozycję. Antonio Lopez prowadził, ale zaczął go doganiać Mignon, który ostatecznie wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do samej mety.

Francuz przekroczył finisz z czasem 05:17:17. Na 2. miejscu uplasował się Antonio Benito Lopez, który miał czas 05:17:49. Brąz wywalczył Matt Trautman z RPA.

Kacper Stępniak wskoczył podczas biegu do TOP10, a ostatecznie uplasował się na dobrej, 9. pozycji. Jego czas to 05:24:42. Dodajmy jeszcze, że Joe Skipper uplasował się na 22. miejscu z czasem 05:35:16.