Accelerade Hydro oraz Accel Gel i 2nd Sugar Gel – test

W swojej długiej karierze sportowej zawsze przywiązywałem uwagę i znaczenie do prawidłowego odżywiania się w sporcie. Poza mozolnym treningiem i regeneracją musimy znaleźć miejsce na przyjmowanie odpowiednich produktów w najróżniejszych formach: napojów, tabletek, żeli czy batonów. Szczególnie jest to istotne podczas długotrwałego wysiłku, rzędu 3-10 godzin w ciągu doby. Każdy z nas doświadczył na pewno podczas zawodów tak zwanego głodu hipoglikogemicznego, który w pewnych sytuacjach nie pozwala na dalszą kontynuację wyścigu, a w końcowym efekcie nawet zmusza nas do zejścia z trasy.

 

Jako tester poddałem się próbie wykorzystania odżywek firmy ACCELERADE. Do testów otrzymałem odżywki w postaci żeli 2nd SURGE ENERGY GEL Ultra Energy, ACCEL GEL Rapid energy oraz napój izotoniczy ACCELERADE HYDRO. Od kilku lat nasilił się na naszym rynku sportu napływ różnego rodzaju suplementó diety. Każdy z nas ma na ich temat swoją opinię i zdanie. Trudno jest komuś polecić i jednocześnie zagwarantować, czy w konkretnym przypadku da ona odpowiedni efekt. Co do mojej osoby i doświadczenia próbowałem już wielu marek.

 

ACCELERADE jest marką pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych, posiadającą produkty dla sportowców na każdym poziomie wytrenowania, zwiększające siłę, szybkość oraz wytrzymałość. Na pewno mogę potwierdzić, że smak i konstystencja odżywek, które otrzymałem do testu jest na medal. Producenci prześcigają się w smakach (pomarańcz, cytryna grapefruit i wiele, wiele innych). Chciałoby się spożywać je dowoli, jak cukierki lub galaretki. Producent jednak przestrzega przed przyjmowanie dużych ilości gdyż to może powodować szereg różnych efektów ubocznych, jakich wszyscy dobrze wiemy.

 

Accelerade Hydro – napój nawadniający dla sportowców.

Opakowanie co do pojemności średnie – masa netto 0,8kg w puszce, natomiast bardzo wydajne. Mała miarka znajdująca się wewnątrz opakowania pozwala zaspokoić głód energetyczny na wiele kilometrów – mam tu na myśli rower. Smak cytrynowy („Lemonade”), nie posiadał posmaku lekarstwa, jak to się ma w niektórych izotonikach i był dla mnie bardzo smaczny. Nie będę opisywał jakich to doznałem efektów nadmiernego przypływu energii, bo nie jest to odczuwalne w sytuacji, kiedy ktoś stosuje suplementację regularnie i nie dopuszcza do sytuacji kryzysowych. Odpowiednie dawkowanie Accelerade Hydro, szczególnie w upalne dni pozwalało mi na przeprowadzenie rzetelnego treningu w dobrej formie. Szkoda tylko, że cena 149,99 zł jest dużym obciążeniem dla wielu z nas. Triathlon jest dyscypliną drogą, a odżywki, które spożywamy w dużych ilościach, dają się odczuć finansowo.

{gallery}accelerade1{/gallery}

Żele energetyczne 2nd Surge Gel oraz Accel Gel.

Tu duża niespodzianka. Fantastyczne w smaku, rozpływają się w ustach i dają niezły zastrzyk energii. Szczególnie 2nd Surge Gel zawierające duże dawki kofeiny (100mg) w swoim składzie. Postanowiłem przetestować je w warunkach startowych i zachowałem kilka sztuk na zawody w Szczecinku, na dystansie 1/4 Ironman. Na trasie rowerowej, która wbrew pozorom była wymagająca użycie żeli było konieczne. Pierwsza pętla 22 km nie dawała mi się we znaki, natomiast druga była juz mocno odczuwalna. Zjadłem 2nd Surge Gel z kofeiną dał mi niezłego kopa. Tu muszę przyznać miałem już braki glikogenu i stąd moja nagła poprawa samopoczucia. Jaki był mój żal, że nie mogłem spożyć 2nd Surge Gel w większych ilościach. Zarówno 2nd Surge Gel, jaki i Accel Gel bardzo lekko się wchłaniają i rozprowadzają po organizmie. Nie było potrzeby popijania ich wodą, co jest standardem przy większości tego typu żeli. Przynznam, że jestem łakomczuchem i spożywanie dużych ilości słodkości jest dla mnie niewielkim problemem. Jednak tu jest pewna granica, to nie tylko glikogen!  W sierpniu planuję start na dystansie Ironmana w Wolsztynie. Na tym konkretnym, ze względu na dystans, przykładzie możnaby stwierdzić, jak zachowują się żele tej firmy w ekstremalnych sytuacjach, przy spożyciu naprawdę dużych ilości. Podobnie, jak w przypadku Accelerade Hydro, cena (5,99zł za żel) jest według mnie zbyt wygórowana, ale to się tyczy wszystkich tego typu produktów.

{gallery}accelerade{/gallery}
Podsumowując Accelerade Hydro oraz żele 2nd Surge Gel i Accel Gel są warte stosowania i jestem mocno zainteresowany tymi produktami, aby wprowadzić je do swojej suplementacji zawodniczej.

 

Produkty dostępne są w sklepie www.endushop.pl

Accelerade Hydro – saszetka 7,99zł / puszka 149,99zł

2nd Surge Gel – 5,99zł

Accel Gel – 5,99zł


Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane