Africa Triathlon Cup – świetne pływanie i duży pech Macieja Bruździaka

Doskonale rozpoczął wczorajszy występ w Africa Triathlon Cup Maciej Bruździak. Reprezentant Polski miał później jednak duże problemy na trasie rowerowej, gdzie uległ wypadkowi. Co z jego zdrowiem?

W kilku miejscach na świecie rywalizowali w ten weekend reprezentanci Polski. Roksana Słupek i Paulina Klimas stanęły na starcie WTCS Yokohama. W Caorle odbywały się zawody pucharu Europy. Tymczasem Maciej Bruździak udał się do M’diq w Maroku, aby tam wziąć udział w Africa Triathlon Cup. Pomimo wypadku na rowerze dotarł do mety!

ZOBACZ TEŻ: Puchar Europy w Caorle: Jakub Gajda w finale wyścigu juniorów i start elity. Jak poszło Polakom?

Świetny początek na pływaniu

Marokańskie zawody rozgrywane były na dystansie olimpijskim. Zawodnicy rozpoczynali od 1.500 metrów pływania. Następnie pokonywali 40 kilometrów na rowerze, a całość kończył bieg na 10 kilometrów.

Jedyny reprezentant Polski, którym był Maciej Bruździak, rozpoczął bardzo dobrze. Po pływaniu był w czołowej grupie, bo czas 00:20:45 dawał mu 3. miejsce. Prowadził Hiszpan Kevin Tarek, który pokonał tę część zawodów w 00:20:36.

Niestety część rowerowa była dla Bruździaka dość pechowa. Nasz zawodnik stracił tam trochę czasu przez wypadek. – Wypadek wyłączył mnie z wyścigu o najwyższe lokaty. Najważniejsze, że jestem w jednym kawałku – napisał. Z informacji, które udzielił nam zawodnik, wiemy, że jest lekko poobijany, a bardziej ucierpiał jego rower, bo będzie musiał naprawić w nim ramę.

Na mecie pomimo problemów

Reprezentant Polski nie wycofał się z zawodów. Po wypadku w części rowerowej stracił czas do czołówki, ale dotarł na metę tuż za TOP20 zawodów. Jego czas 01:53:00 dał mu 23. miejsce w stawce 50 zawodników.

W zawodach zwyciężył Tim Helwin z Niemiec. Na mecie miał czas 01:49:17. Kilka sekund straty miał Grek Panagiotic Bitados. Podium skompletował Matthew Wright z Barbadosu. Pełne wyniki znajdziesz w tym miejscu.

Wyścig ukończony, ale zdecydowanie poniżej oczekiwań – napisał Bruździak w mediach społecznościowych.

Zawodnik wróci teraz do Polski, gdzie będzie przygotowywał się do kolejnych zawodów. Jest na liście startowej mistrzostw Europy w Madrycie. Oprócz Bruździaka wystartują tam również Marcin junior Stanglewicz oraz Michał Oliwa.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze