Aga Jerzyk – dziewczyna na medal!

Rewelacyjny występ Agnieszki Jerzyk w Pucharze Europy w hiszpańskim Banyoles. Po niedawnym sukcesie i życiówce na 10km w Orlen Warsaw Maraton, polska triathlonistka potwierdziła wysoką formę wygrywając zawody pod szyldem ITU na dystansie olimpijskim (15km pływania, 40km jazdy rowerem i 10km biegu), pokonując dystans z czasem 1h 57 min 20 sekund.

 

Niestety początek zawodów nie wskazywał, że impreza może dla Agnieszki zakończyć się takim sukcesem. Po pływaniu zawodniczka klubu 64-sto Leszno była poza pierwszą trzydziestką (31 miejsce, prawie 1,5 minuty straty do pierwszej zawodniczki Lucy Hall z Wielkiej Brytanii, która ostatecznie zakończyła zawody na 13-tej pozycji). Być może na słabsze pływanie Agnieszki miała wpływ zimna woda – około 17 stopni. Pływanie odbywało się co prawda w piankach, ale mimo to zimna woda ma wpływ na jakość pływania i poszczególni zawodnicy rożnie na nią reagują. Szybka zmiana w T1 i jazda rowerem okazała się jednak na tyle mocna, że strata zaczęła się zmniejszać. Agnieszka jechała w trzeciej grupie i w pewnym momencie miała już tylko kilkanaście sekund straty do drugiej grupy. Jazda na rowerze w Banyoles odbywała się po 6 okrążeniach i na każdym z nich strata do poprzedzających zawodniczek zmniejszała się aż w końcu wszystkie grupy zjechały się i wiadomo było, że wszystko rozstrzygnie się na biegu. Wówczas z nadzieją mogliśmy patrzeć na Agnieszkę Jerzyk, która jest ostatnio w doskonałej formie biegowej. Zwycięstwo na 10km w Orlen Warsaw Maraton z czasem 33 minuty 23 sekundy to najlepszy dowód. Polska triathlonistka ruszyła z T2 na bieg jako trzecia, ale bardzo szybko, bo już po niespełna 3km, czyli pierwszej pętli, wysunęła sie na prowadzenie. Miała kilka sekund przewagi nad drugą zawodniczką – Tamarą Gomez Garrido (która ostatecznie spadła na 3 pozycję) i nie straciła jej do końca, uzyskując na mecie aż 36 sekund przewagi. 

 

Oto szczegółowe wyniki pierwszej dziesiątki:

 

banyoles 2013 

 

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji: 

 

ITU banyoles_2013

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze