Agnieszka Gadomska i Filip Zaborowski mistrzami świata! [WYNIKI mistrzostw świata  Torremolinos]

Ponad 120 Polaków wystartowało w mistrzostwach świata w triathlonie i aquabike w hiszpańskim Torremolinos. Najwyższe tytuły zdobyli Agnieszka Gadomska i Filip Zaborowski. Nie byli jednak jedynymi, na których szyi zawisły medale!

W Torremolinos w dniach 17-20 października rozegrane zostały mistrzostwa świata w triathlonie (na dystansie sprint oraz olimpijskim), aquabike oraz paratriathlonie. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy AG, kategorii Elita, U23 oraz Junior.

Na miejscu pojawiło się łącznie 120 Polaków i Polek co stanowi nowy rekord liczby kadrowiczów reprezentujący kraj na arenie międzynarodowej.

Polacy na mistrzostwach świata

Rywalizacja w Hiszpanii rozpoczęła się w czwartek 17 października od zawodów triathlonowych AG na dystansie sprint. Najwyższe miejsce spośród reprezentantów Polski zajęła Maja Wąsik, która w kategorii K20-24 stanęła na najniższym stopniu podium.

W piątek, 18 października na starcie stanęli paratriathloniści. Marta Dzieciątkowska oraz Monika Belczewska startujące w kategorii PTS5 ulokowały się kolejno na 5. i 7. miejscu. Przy nazwisku tandemu Łukasz Wietecki / Jacek Krawczyk pojawiło się DNF.

W sobotę zawodnicy AG wzięli udział w wyścigu triathlonowym na dystansie olimpijskim oraz w aquabike. W pierwszej dyscyplinie największy sukces odniosła Agnieszka Gadomska, która zdobyła tytuł mistrzyni świata! To kolejny sukces triathlonistki, po tym jak pod koniec września wywalczyła tytuł mistrzyni Europy.

Medal mistrzostw świata zawisł również na szyjach Marka Janisza (2. miejsce) i Jakuba Brzóski (3. miejsce).

Źródło: World Triathlon

W aquabike Polacy mogą pochwalić się kolejnym mistrzowskim tytułem. Na najwyższym stopniu podium stanął bowiem Filip Zaborowski!

Mój trzeci start w tej dyscyplinie zaowocował zwycięstwem na MŚ w kategorii OPEN i M30-34, jak abstrakcyjnie to brzmi?! ⁣Pomimo wygranej wiem, że parę elementów mógłbym zrobić lepiej – na pewno mógłbym uniknąć kraksy na początku wyścigu. W tym wypadku brak doświadczenia nadrobiłem wydolnością i dzięki temu stanąłem na najwyższym stopniu podium – napisał po zawodach.

Kolację medali uzupełnili: Kacper Dereń (2. miejsce), Karol Jopkiewicz (3. miejsce).

Oprócz indywidualnych medali reprezentanci Polski zdobyli kolejne tytuły podczas wyścigu sztafet. Zespół w składzie: Maja Wąsik, Sylwia Ślęzak, Łukasz Zaręba i Patryk Bijak zdobył srebrno w kategorii AG20-29.

Na tym samym miejscu podium, w kategorii AG30-39, stanęli: Monika Małecka, Wioletta, Jarocka, Jakub Brzóska oraz Marcin Ławicki.