Agnieszka Jerzyk ponownie najlepsza. Tym razem wygrała IRONMAN 70.3 Portugal

Agnieszka Jerzyk wygrała triathlon z serii Ironman 70.3 w Portugalii. Było to jej trzecie zwycięstwo w tej prestiżowej serii. Za zajęcie pierwszego miejsca w IRONMAN 70.3 Cascais Portugal Agnieszka zarobiła 11.100 zł i przepustkę na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 2019, które odbędą się w Nicei. W kategorii PRO wystartowało również dwóch Polaków: Bartosz Banach i Paweł Miziarski. Bartosz zajął 16 miejsce a Paweł 21.

Agnieszka wyszła z wody na czwartej pozycji ze stratą do pierwszej zawodniczki 1:16. Już po 25 kilometrach roweru triathlonistka awansowała na drugie miejsce. Na kolejnym pomiarze w okolicy 69 kilometra była już na prowadzeniu. Wjeżdżając do strefy zmian T2 Agnieszka miała 2:07 przewagi nad pozostałymi zawodniczkami. Do samej mety już nie oddała prowadzenia. Zawody ukończyła na pierwszym miejscu uzyskując czas 4:26:06.