Agnieszka Jerzyk przed startem w Sztokholmie. Polacy na PE.

24 sierpnia w Sztokholmie odbędą się przedostatnie zawody z serii ITU World Triathlon Series. Weźmie w nich udział najlepsza Polska triathlonistka – Agnieszka Jerzyk (32 miejsce w światowym rankingu ITU, Mistrzyni Polski na dystansie olimpijskim 2013). To ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Londynie. Jak Agnieszka Jerzyk przygotowuje się do startu i na czym skupia się przed finałem w Londynie?

 

„Start w WTS w Sztokholmie nie jest moim celem numer 1. Po tym jak nie wystartowałam w poprzednich edycjach Serii Mistrzostw Świata zmieniły się moje priorytety, już nie mam szans na wywalczenie wysokiego miejsca w ostatecznej kwalifikacji MŚ. Do tego wszystkiego trasa rowerowa zawodów w Sztokholmie jest bardzo techniczna. Do pokonania będę miała dziewięć, nieco ponad czterokilometrowych rund z czternastoma zakrętami i jednym rondem. Do tego wszystkiego pływanie będzie w piankach, więc czeka mnie wszystko to, czego nie lubię. Mimo tego zdecydowałam się wystartować w Sztokholmie, ponieważ chcąc się rozwijać i walczyć o Rio muszę ścigać się z najlepszymi na świecie. Inaczej nie będę wiedziała w jakim jestem miejscu i co mam poprawić. Teraz odpoczywam po MP. Do startu w stolicy Szwecji zostało zaledwie kilka dni, więc nie ma co szaleć z ciężkim treningiem. Po Sztokholmie wracam do Spały, będę tu trenowała do Finału Mistrzostw Świata, który odbędzie się 14 września w Londynie. Do tego startu chcemy z trenerem popracować nad biegiem, który troszkę mi „uciekł”. Poza tym nie zapomnimy o pływaniu. Start w Londynie jest dla mnie ważny, tam chciała bym pokazać się z jak najlepszej strony.

Trzymajcie kciuki!


Polacy na Pucharze Europy w Karlovych Varach.

W niedzielę 25 sierpnia w Karlovych Varach odbędą się zawody Pucharu Europy na dystansie olimpijskim. Polskę reprezentować będzie duża grupa zawodników, w tym wicemistrzyni i wicemistrz Polski na dystansie olimpijskim 2013.

 

Kobiety:

Anna Heneczkowska
Agnieszka Cieślak
Paulina Kotfica (Wicemistrzyni Polski na dystansie olimpijskim 2013)
Agata Litwin
Mariola Krzemińska
Anna Grzesiak
Ewa Komander

 

Mężczyźni:

Łukasz Michalak
Maciej Grembski
Maciej Chmura
Tomasz Marcinek
Mateusz Kaźmierczak (Wicemistrz Polski na dystansie olimpijskim 2013 i Mistrz Polski na dystansie olimpijskim 2013 w kategorii młodzieżowej)

 

Zapraszam do śledzenia wyników na stronie PZTri na Facebooku – www.facebook.com/PolskiZwiazekTriathlonu

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane