Agnieszka Jerzyk wygrała na sprincie w Malmö!

Agnieszka Jerzyk w miniony weekend wygrała Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup 2016. Był to dystans sprinterski 750-20-5, który jest zaliczany do Pucharu Europy.  Organizatorzy zmagali się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Kiedy już wszystko było przygotowane, w nocy zerwał się silny wiatr. Kładka, z której triathloniści mieli wskoczyć do wody została rozerwana na kilka części. Podjęto decyzję o starcie z wody.

 

AgnieszkaJerzykWygralaNaSprincieWMalmo1

europe.triathlon.org

 

Temperatura wody przekroczyła 20 stopni Celsjusza, także pływanie odbyło się bez pianek. Wzburzona woda po sztormie i brak pianek wymagały wysokich umiejętności pływackich. Po wyjściu z wody Agnieszka miała 57 sekund straty do pierwszej zawodniczki. Trasa rowerowa była trudna technicznie, wiało i padał deszcz. Agnieszka spisała się najlepiej na rowerze. Narzucała mocne tempo, odrobiła minutę straty i dogoniła pierwszą grupę.

 

AgnieszkaJerzykWygralaNaSprincieWMalmo2

europe.triathlon.org

 

Na biegu Agnieszka utrzymywała się z dwiema Kanadyjkami (Brault i Kretz). Na ostatnim kilometrze przyspieszyła i już żadna rywalka nie była w stanie dotrzymać jej kroku. Tego dnia Agnieszka uzyskała najszybsze czasy zarówno na rowerze, jak i na biegu. Nasza reprezentantka jest po obozie wysokościowym w Sierra Nevada. Zwycięstwo na dwa tygodnie przed Igrzyskami Olimpijskimi to świetna wiadomość. 

Agnieszka po starcie powiedziała: “Ostatni mocny akcent przed startem w Brazylii pokazał, że praca jaką wykonałam w wysokich górach była dobrze zaplanowana i co ważne wykonana.”
Oprócz Agnieszki w tych zawodach brali udział inni nasi triathloniści. Michał Oliwa pokazał po raz kolejny swoją szybkość na pływaniu. Nikt nie był w stanie „utrzymać jego nóg”,  wyszedł z wody z 9-sekundową przewagą. Na rowerze jechał ze zwycięzcą wyścigu Justusem Nieschlag (GER) oraz Australijczykiem Matthew Baker. Próbowali doprowadzić ucieczkę do samego końca, lecz peleton dogonił ich na ostatnich kilometrach. Ostatecznie zawody ukończył na 14 miejscu.

 

AgnieszkaJerzykWygraaNaSprincieWMalmo3

europe.triathlon.org

Wyniki pozostałych Polaków:
Aleksandra Sikora – 21 miejsce,
Kamil Damentka – 22 miejsce,
Sylwester Kuster – 27 miejsce.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze