Alex Yee zdominuje igrzyska olimpijskie w Paryżu?

Zawody testowe w Paryżu to prawdziwa dominacja Alexa Yee. Brytyjczyk zostawił w tle największych faworytów i kolejny raz udowodnił, że w Paryżu w 2024 roku będzie jednym z najpoważniejszych pretendentów do olimpijskiego złota. 

ZOBACZ TEŻ: Paulina Klimas w drodze na IO: „Spełniona połowa paryskiego marzenia”

Po rozgrywanym 17 sierpnia wyścigu kobiet, we Francji w ramach wydarzenia testowego poprzedzającego przyszłoroczne igrzyska olimpijskie, wystartowali mężczyźni. Świetną formę zaprezentował Brytyjczyk Alex Yee, który wywalczył kwalifikację olimpijską. 

Spełnienie dziecięcego marzenia

Pływanie początkowo prowadził Węgier Márk Dévay, jednak już na pierwszym wyjściu  z wody został wyprzedzony przez Vincenta Luisa. Francuz jako pierwszy wsiadł na rower, mając ponad minutę przewagi nad Kristianem Blummenfeltem i Haydenem Wildem. Yee tracił do nich około 17 sekund. 

Na etapie rowerowym początkowo utworzyło się kilka mniejszych grup, które ostatecznie zbiły się w jedną, duża grupę. Blisko 54 zawodników wbiegło w jednym momencie do T2. 

Początek etapu biegowego okazał się pechowy dla Wilde, który zmuszony był zejść z trasy ze względy na kontuzję. Kolejnym wielkim nazwiskiem, które odpadło na początku biegu, był Vincent Luis. Sytuację wykorzystali Yee i Blummenfelt, którzy wysunęli się na prowadzenie. 

Szybko okazało się jednak, że Yee jest bezkonkurencyjny. Brytyjczyk wyrobił sobie znaczną przewagę i samotnie wbiegł na metę z czasem 1:41:02, mając blisko 15 sekund przed drugim zawodnikiem. Zwycięstwo w wydarzeniu testowym oznacza dla triathlonisty przepustkę na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie Paryż 2024 i pierwsze miejsce w tabeli punktowej World Triathlon Championship Series.

Biegając sam, w twojej głowie jest dużo myśli. Musisz tylko zachować spokój i naciskać tak bardzo, jak tylko możesz […] Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wyścigu. Cały czas byłem pod wrażeniem tych niesamowitych zabytków. Dorastałem, oglądając Tour de France, te bruki są świętą częścią kolarstwa, więc możliwość skorzystania z takiej okazji jest po prostu szalona – mówił na mecie Yee.

Źródło: TRI247

TOP10 zawodów testowych mężczyźni:

1. Alex Yee (GBR) – 1:41:02

2. Vasco Vilaca (POR) – 1:41:15

3. Dorian Coninx (FRA) – 1:41:15

4. Pierre Le Corre (FRA) – 1:41:17

5. Léo Bergere (FRA) – 1:41:20

6. Morgan Pearson (USA) – 1:41:23

7. Tim Hellwig (GER) – 1:41:26

8. Miguel Hidalgo (BRA) – 1:41:30

9. Kristian Blummenfelt (NOR) – 1:41:52

10. Roberto Sanchez Mantecon (ESP) – 1:42:05

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze