Alistair Bronwlee nowym przewodniczącym Komisji Sportowców Europejskich Komitetów Olimpijskich: „To wielki zaszczyt” 

Jeden z najbardziej utytułowanych triatlonistów w historii kontynuuje swoją misję promowania sportu. Alistair Brownlee został przewodniczącym Komisji Sportowców Europejskich Komitetów Olimpijskich.  

ZOBACZ TEŻ: Alistair Brownlee – zawodnik, którego… sabotują kibice

Alistair Brownlee jest jedynym triathlonistą w historii, który zdobywał złote medale igrzysk olimpijskich dwa razy z rzędu. Brytyjczyk stawał na najwyższym stopniu podium na igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz w Rio de Janeiro. 

Złote medale olimpijskie Alistaira Brownlee zapewniły mu status legendy triathlonu, jednak jego wkład w ten sport wykracza daleko poza indywidualne osiągnięcia. Jego celem jest promocja sportu na skalę ogólnoświatową. W 2022 roku został powołany jako członek Komisji Sportowców Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Rok później objął kluczową funkcję w Komisji Sportowców Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC AC).

Źródło: InsidetheGames

„Zawsze jest wiele do nauczenia”

Komisja Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC AC): „reprezentuje sportowców z całej Europy” i jest organem mającym dbać o interesy europejskich sportowców i wpierać ich jako łącznik między nimi a Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC), wydając zalecenia i porady Komitetowi Wykonawczemu. 

Na ostatnim posiedzeniu organizacji, które odbyło się kilka dni temu w Rzymie, ogłoszono, że Alistair Brownlee zastąpi Gerda Kantera i zostanie nowym przewodniczącym EOC AC. W swoim pierwszym przemówieniu Brownlee powiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc europejskim sportowcom. Zachęcił również do dzielenia się „najlepszymi praktykami i pomysłami” między działaczami z Komisji Sportowców.

To wielki zaszczyt zostać przewodniczącym Komisji Sportowców EOC […] Chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby promować ruch olimpijski w Europie. Ostatnie dwa dni były wspaniałe. Fantastycznie jest zebrać przedstawicieli sportowców w tym samym miejscu, aby dzielić się wiedzą, sposobami pracy i generować nowe pomysły. Zawsze jest wiele do nauczenia się i wiele rzeczy, które wszystkie komisje sportowców mogą zrobić lepiej. Nie ma znaczenia, czy działasz od dawna, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę jako Komisja Sportowców. Ludzie uczą się od siebie nawzajem i dzielą się świetnymi pomysłami – mówił Bronwlee. 

Triathlonista powołany został na dwuletnią kadencję. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze