Alistair Brownlee chce walczyć o trzeci złoty medal Igrzysk Olimpijskich

4
fot. Alistair Brownlee 2016 Rio

Alistair Brownlee zapowiedział, że będzie walczył o trzecie olimpijskie złoto podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Potwierdził to nałamach portalu BBC.

W ostatnim czasie triathlonista przerzucił się na dłuższe dystanse Ironman i Ironman 70.3. Dwa miesiące temu zdobył przepustkę na Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii 2020 i pobił rekord trasy Ironman Western Australia.

Alistair Brownlee jest jednym z najlepszych triathlonistów na świecie. To multimedalista na całym przekroju dystansów triathlonu. Jako pierwszy na świecie zdobył dwa złote medale olimpijskie w triathlonie 2012 Londyn i 2016 Rio. Także jako pierwszy wygrał Mistrzostwa Świata ITU jako Junior (2006), jako zawodnik U23 (2008) i jako Senior (2009).Trzeci złoty medal byłby niesamowitym osiągnięciem dla Alistaira Brownlee i jednocześnie arcytrudnym do wyrównania lub pobicia dla konkurencji.

Lecz nie tylko Alistair myśli o udziale w igrzyskach. Jeden z jego największych rywali, Javier Gomez, także chce powalczyć jeszcze raz o złoty medal w Tokio. Pięciokrotny Mistrz Świata ITU i Srebrny Medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu 2012 w marcu kończy 37 lat. Czy będzie w stanie rywalizować z superszybkimi triathlonistami takimi jak: Mario Mola, Vincent Luis czy Kristian Blummenfelt? Zobaczymy. Z pewnością zapowiada się interesujący wyścig.

Czy Alistair Brownlee zdobędzie trzecie złoto olimpijskie podczas Tokio 2020?

4 KOMENTARZE

  1. To jak on jest za stary to co można powiedzieć jak ponad 42 letnia zawodniczka uparcie wmawia wszystkim że wystartuje w tych igrzyskach i wielu jej wierzy i za to płaci.

  2. nie zdobędzie za stary jest(bez obrazy) na olimpijce trzeba być piekielnie szybkim ,to nie to samo co połówka czy pełen dystans.Metryki nie oszuka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here