Alistair Brownlee dołączył do Bahrain Endurance 13

W trzecim roku istnienia Bahrain Endurance 13 dołączyli do teamu Alistair Brownlee (GBR), Holly Lawrence (GBR) wraz z Mikelem Calahorra (ESP). Tą drużynę triathlonową można nazwać All-Star ponieważ w jej szeregach znajdują się najlepsi zawodnicy na świecie. Założycielem tej grupy jest Szejk Nasser Bin Hamad Al Khalifa, a siedziba mieści się w Bahrainie. Drużyna składa się z 13 triathlonistów. W tej chwili jest to 8 mężczyzn PRO, 4 kobiety PRO oraz jeden amator.

 

Alistair Brownlee jest jednym z najlepszych triathlonistów na świecie, który zdobył najcenniejsze trofea na dystansach olimpijskich. Jako pierwszy na świecie zdobył dwa złote medale olimpijskie w triathlonie. Także jako pierwszy wygrał Mistrzostwa Świata ITU jako Junior (2006), jako zawodnik U23 (2008) i jako Senior (2009).

 

“Przez następne kilka lat będzie można mnie zobaczyć na długich dystansach, ale i tak wystartuję u siebie w WTS Leeds w tym roku. Mam zamiar rywalizować na najwyższym poziomie podobnie jak na dystansie olimpijskim, aczkolwiek muszę jeszcze dużo się nauczyć. Czuję się silny w trzech dyscyplinach i mam zamiar to wykorzystać.” powiedział Alistair Brownlee.

 

Po tej deklaracji możemy spodziewać się Alistaira na długich dystansach i być może w niedługim czasie na Hawajach. Zawodnik w dalszej części dodaje:

 

“Naprawdę jestem zadowolony, że jestem częścią Bahrain Endurance Team. To są najlepsi zawodnicy na świecie, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Nie ukrywam, że triathlon, a w tym pływanie, jazda na rowerze i bieganie dają mi ogromną przyjemność przez ostatnie 20 lat. Chcę wspierać cele Szejka Nassera w promowaniu triathlonu w Bahrainie, na Bliskim Wschodzie oraz na całym świecie. Trening i współzawodnictwo w triathlonie dają wiele korzyści w życiu i zdrowiu.”

 

Holly Lawrence 1.jpg

fot. Twitter Holly Lawrance 


Holly Lawrence po tym jak przeszła dwa lata temu z ITU na długie dystanse, w ubiegłym roku zdobyła tytuł Mistrza Świata Ironman 70.3 w Australii.

 

Ciekawą postacią jest Mikel Calahorra, który jest pierwszym przyjętym amatorem do Bahrain Endurance 13. Triathlonista został wybrany nie tylko za swoje osiągnięcia, ale także za wkład w rozwój triathlonu w Bahrainie. Stworzył pierwszą grupę triathlonową w Bahrainie składającą się z samych kobiet. Jest także trenerem Szejka Nassera.

 

BahrainEndurance13.jpg

 

Mężczyźni Bahrain 13


Javier Gomez (ESP)
Jan Frodeno (GER)
Alistair Brownlee (GBR)
Terenzo Bozzone (NZL)
Brent McMahon (CAN)
Ben Hoffman (USA)
David Plese (SLO)
Fredrik Croneborg (SWE)

 

Kobiety Bahrain 13


Daniela Ryf (SUI)
Jodie Cunnama (GBR)
Caroline Steffen (SUI)
Holly Lawrence (GBR)

 

Amator Bahrain 13
Mikel Calahorra (ESP)

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze