Alistair Brownlee niespodziewanym dodatkiem na listy startowe PTO Canadian Open

Słynny Brytyjczyk i medalista igrzysk olimpijskich powraca na triathlonowe trasy! Po kilku miesiącach ponownie będziemy mieli szansę zobaczyć w triathlonowej akcji Alistaira Brownlee. To on uzupełnił niespodziewanie listę startową pierwszego wyścigu The PTO Tour, który odbędzie się w ten weekend w Kanadzie.

Trzeba przyznać, że tegoroczny sezon nie był dla Alistaira zbyt łaskawy. Choroby i urazy kilkukrotnie zmuszały go do tego, by w ostatniej chwili rezygnował z rywalizacji. Jak się jednak okazuje, szala niepowodzeń powoli przechyla się w odwrotną stronę. Zawodnik bowiem został wczoraj dodany do listy zawodników PRO, którzy wystartują w debiutującym w ten weekend wyścigu PTO Canadian Tour.

Czy Alistairowi Brownlee uda się odczarować „triathlonowego pecha”?

Mistrz olimpijski z Londynu i z Rio nie miał łatwo w tym sezonie. Zaczęło się od kwietnia, kiedy to z powodu złego samopoczucia zajął 4. miejsce podczas IRONMAN 70.3 Oceanside.

Byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem stanąć do rywalizacji podczas IRONMAN 70.3 Oceanside. Musiałem być jednak niewytrenowany, ponieważ od początku było mi ciężko. Dałem z siebie wszystko. Miałem wiele wzlotów i upadków – ostatecznie uplasowałem się na czwartej pozycji. – Alistair Brownlee.

Kolejnym przystankiem miały był mistrzostwa świata w St. Goerge na dystansie pełnym słynnej marki z kropką nad „m”, które odbyły się w maju. Dzień przed wyścigiem Brytyjczyk opublikował na swoim Instagramie informację, że zdecydował się nie wystartować. Powodem kolejny raz było to, że bardzo źle się czuł – podejrzewał, że jest to wina zbliżającej się choroby.

ZOBACZ TEŻ: Wyczekiwane PTO Canadian Open startuje już za kilka dni

Jeszcze większym zaskoczeniem była rezygnacja z udziału w słynnym projekcie Sub7Sub8. Razem z Kristianem Blummenfeltem mieli złamać magiczną barierę 7 godzin na pełnym dystansie. Dokładnie 5 czerwca w Niemczech niedaleko Drezna to on miał być tym, który otworzy nowy rozdział w historii triathlonu. Z powodu urazu biodra wycofał się niestety z wyścigu tydzień przed eventem. Jego miejsce zajął Joe Skipper.

Szczerze – jestem załamany. Byłem sfrustrowany tym, że nie wystartowałem w St. Goerge, a teraz jeszcze to. Jestem bardzo zawiedziony. Poświęciłem się przygotowaniom, do tego uwielbiałem pracę z moim teamem. Był to cel, który ponownie pobudził mnie w sporcie. Zrobię wszystko, co tylko będę mógł, by wesprzeć Joe’ego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alistair Brownlee (@alistair.brownlee)

Najlepszy wśród najlepszych – Alistair Brownlee ma szansę wygrać?

Na listach PTO Canadian Open znajdują się jedne z największych nazwisk triathlonowego świata. Brytyjczyk będzie miał nie lada orzech do zgryzienia. Do walki staną bowiem nie tylko utytułowani „długasi”, ale i zawodnicy dystansu kwalifikowanego.

Wśród nich będzie m.in. Kristian Blummenfelt, Lionel Sander, Gustav Iden, Henri Schoeman czy Sebastian Kienle. Na korzyść Alistaira nie wpływa również fakt, że w tym sezonie nie miał zbyt wielu szans na to, by sprawdzić się na trasach.

Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja, którą będziecie mogli śledzić na bieżąco w niedzielę 24 lipca na Eurosport oraz na aplikacji PTO+.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane