Alistair Brownlee planuje starty w 70.3 Ironman

Alistair Brownlee w wywiadzie dla brytyjskiej gazety 220 powiedział, że jego celem w sezonie 2017 będzie Ironman 70.3 World Championship w Chattanooga. “Chcę w pewnym momencie wygrać Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman, rok po igrzyskach będzie do tego najlepszy.” – powiedział Alistair Brownlee.

“Staram się nie myśleć zbyt daleko do przodu. Mam za sobą dwa czteroletnie cykle olimpijskie, gdzie do tego celu szykowałem się przez okrągłe cztery lata. Teraz zmieniłem trochę podejście. Chcę spróbować innych rzeczy przez kolejne dwa lata. Odstąpię trochę od olimpijki, spróbuję dłuższego dystansu, a nawet może samego biegania.”

“Wiem, żeby znaleźć się w Tokio 2020 muszę poświęcić się przez dwa lata poprzedzające igrzyska. Więc przez dwa lata będę skupiony tylko na Tokio… lub tylko na Hawajach. Trening maratoński bardziej pasuje do Ironmana, niż do triathlonu olimpijskiego, więc w przeciągu kolejnych 18 miesięcy zdecyduję, którą drogę wybrać. Niestety nie możesz robić wszystkiego czego chcesz w profesjonalnym sporcie, musisz wybrać jedną ścieżkę.”

Alistair Brownlee próbował już swoich sił na dłuższym dystansie w Abu Dhabi International Triathlon w 2014 roku, na nietypowym dystansie 1,5 km pływania, 100 km roweru, i 10 km biegu. Wygrał wtedy przekraczając linię mety trzymając się za ręce ze swoim bratem Jonathanem.

Alistair (28 lat) nie jest jedynym zawodnikiem, który ma takie plany. Richard Murray (27 lat) utalentowany sprinter, także planuje wystartować na początku nadchodzącego sezonu w 70.3 Ironman. Jednak są to jeszcze stosunkowo młodzi zawodnicy, którzy traktują to jako odskocznię i sprawdzenie swoich możliwości. W przyszłym roku możemy spodziewać się więcej czołowych triathlonistów dystansu olimpijskiego, którzy zapewne zdecydują się na przejście do dłuższych zawodów. Między innymi Nicola Spirig (34 lata), Sarah True (34 lata), Javier Gomez (33 lata), Sven Riederer (35 lat). Jest to naturalna kolej rzeczy w pierwszym sezonie po igrzyskach olimpijskich. Po IO Londyn 2012 Jan Frodeno i Daniela Ryf pożegnali się z ITU, przeszli i pozostali na najdłuższym dystansie Ironman, odnosząc ogromne sukcesy. Pokazuje to jednak, że na długich dystansach konkurencja rośnie z roku na rok i nie jest tam wcale łatwiej.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Jak to „towarzystwo” zacznie się regularnie ścigać na długich to poziom wystrzeli w kosmos

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane